Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Fotograafina töötanud Võru mees Tõnu Anton edastas oma arvamuse riigikogu liikme Marko Mihkelsoni pildiskandaali kohta.

Arvamus on järgmine:

Ma olen töötanud fotograafina ja elus kümneid tuhandeid ülesvõtteid teinud. Fotograaf, aga ka iga normaalne inimene, kes pildistamisel on saanud kaadri, kus ükskõik kes sellel kaadril on juhtunud olema poosis , mis teda kuidagi riivab või on kaadris ükskõik kes ebasündsalt kujutaval viisil, ei tee sellest fotost tõmmist, ei salvesta seda kusagil, vaid kustutab selle kohe esimesel võimalusel või hävitab negatiivi, kui pilt on tehtud filmile. Seda selleks, et mitte kuidagi ei sattuks ebasündsad ülesvõtted mingil viisil avalikkuse ette.

Marko aga salvestas selliseid ülesvõtteid, lõi võimaluse nende levitamiseks ja rikkus niiviisi räigelt eetilisi norme. Seda aga ainult siis, kui selline võte on ühekordne, juhuslik ja tahtmatu. Kui aga on mitu ebasündsat ülesvõtet isikust, olgu või oma lapsest, siis ei ole see mitte ainult eetika reeglite rikkumine, vaid kavatsetud perversne tegevus. Ma arvan, et selles on võimalikud ka kuritegelikud tunnused, kui neid fotosid tehti ema teadmisel või koguni emaga koos tegutsedes.

Pereliikmed elavad koos, käivad koos saunas ja üksteise paljana nägemises ei ole midagi taunitavat. Ema või isa võib pesta oma alaealist poega või tütart või teda täisealisena pesemisel aidata ja ka see on loomulik. Kui aga isa või ema hakkavad pesemise käigus tahtlikult ja sagedasti puudutama nende intiimseid kehapiirkondi, siis see ei ole enam normaalne, vaid perversne tegevus, mis on hukkamõistu väärt, alaealise puhul isegi kuritegelik.

Kas nendest asjadest on siis nii raske aru saada?

Ma arvan küll, et M.M. koht ei ole enam riigikogus ja kui ta sellest ise praegu aru ei saa, siis mõne kuu pärast valimistel ütleb rahvas ise, kuidas sellesse tuleb suhtuda.

Viimased uudised