Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Taaniel Aruja

Täna, 10. detsembril avati Põlvas uus bussijaam, kus on kaheksa ooteplatvormi ja 110-ruutmeetrine ootesaal pinkide, ekraanide ja infokioskiga. Hoone kogupindala on 2000 m2, seal alustavad tegevust ka Grossi toidupood, pakiautomaadid, apteek ja väikerentnikud. Investeeringu kogumaht on üle 2,5 miljoni euro.

Uus bussijaam ehitati valmis seitsme kuuga täielikult erasektori investeeringute toel. See on üle viie aasta esimene väljaspool Tallinnat rajatud maakonnakeskuse bussijaam.

Hoone arendaja Peatus Põlva OÜ esindaja Taaniel Aruja sõnul oli eesmärk anda panus kohaliku ühistranspordi arengusse. Samuti nägi arendaja vajadust uute äripindade järele Põlvas.

„Põlva bussijaam on ühistranspordiga linna saabujatele olnud alati kui piirkonna esmane visiitkaart. Endine hoone lammutati kevadel, mille järgselt loodi bussidele ning reisijatele ajutine peatus kõrvalasuvale krundile. Näeme, et uue bussijaama ja soodsa toidupoe ning veel mitmete teenusepakkujate ühes hoones paiknemine võib hakata suurendama ühistranspordi kasutatavust,“ ütleb Kagu Ühistranspordikeskuse juhatuse liige Sander Saar.

„Hea meel on tõdeda, et avaliku ruumi kinnisvarainvesteeringud jõuavad järjest kaugematesse kohtadesse ja veel parem on tõdeda, et seda teeb erasektor. Uus bussijaam on kohalikele inimestele oluline ja kindlasti aitab selle valmimine muuta Põlvat Eesti siseturismis atraktiivsemaks,“ ütleb Põlva vallavanem Martti Rõigas.

Taaniel Aruja sõnul uue bussijaamahoone kasutuselevõtt parandab Põlvas bussijuhtide olmetingimusi ja bussiga reisijate mugavusi. „Olemas on ruumikas ootesaal istumispinkidega ning ekraanid saabuvate ja väljuvate bussiliinide sõiduaegadega. Võimalik on kasutada infokioskit, kus on kättesaadav portaal web.peatus.ee. Tänu automaatselt avanevatele välisustele ning kahele inva ligipääsuga WC-le on hoone ligipääsetav ka liikumispuudega inimestele.“

„Samal päeval bussijaama avamisega alustavad hoones tööd Grossi toidupood, Apotheka apteek, DPD ja Itella pakiautomaadid. Üksikud rendipinnad on veel saadaval,“ lisab Aruja.

Põlva bussijaam on reisijatele avatud igapäevaselt kell 06.00-19.00, toidupood on avatud kell 8.00-22.00.

Põlva bussijaama hoone haldajana alustab GoBus.

Hoone peatöövõtja ja projekteerija oli Tesron Ehitus OÜ.

Viimased uudised