Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt

Üle 400 Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenija ehitavad sel nädalal Nursipalu harjutusväljal õppuse Paastuäike raames täiendavaid kaitserajatisi, mida hiljem kasutatakse lahinglaskmistel.

„Pinnas on kaevetöödeks soodne ja kaitseliinide ehitamine edeneb ladusalt. Väga hea, et saame samu positsioone kasutada ka paari nädala pärast toimuvatel lahinglaskmistel,“ ütles õppuse üldjuht leitnant Lauri Tõnisson.

Terve nädala Nursipalu harjutusväljal kestnud välikindlustustööde eesmärk on laiendada juba olemasolevaid kaitsepositsioone ning ehitada täiendavad rajatised miinipildujaüksustele. Välikindlustamine hõlmab lisaks kaevetöödele ka jooksukraavide ja tugipunktide rajamist, positsioonide vooderdamist, palkide sidumist ja palju muud. Jooksukraavide kaevamisel abistas ajateenijaid 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljonist laenatud ekskavaator.

Sel nädalal rajatud ja täiustatud positsioone kasutavad Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad juba mõne nädala pärast toimuvatel lahinglaskmistel.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid.

Kommentaarid

Viimased uudised