Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Kuperjanovi jalaväepataljoni õppusel Paastuäike harjutasid sõdurid välikindlustuste rajamist ning kaitselahingute pidamist. Õppus toimus samaaegselt nii kaitseväe keskpolügoonil Lääne-Virumaal kui ka Nursipalu harjutusväljal Võrumaal ning sellel osales ligi 700 kaitseväelast.

Kaitseväe keskpolügoonil rajasid kuperjanovlased nädala alguses kindlustatud kaitsepositsioonid, mis võimaldaksid peatada vastase soomusüksuse rünnaku. Kolmapäevast reede varahommikuni mehitasid sõdurid positsioonid ning harjutasid kaitselahingut vastast etendanud Scoutspataljoni soomuskompanii ja Kalevi jalaväepataljoni motoriseeritud üksuse vastu.

„Sõdurid said õppuselt Paastuäike väärt kogemuse, kuidas sõdida soomustehnikat kasutava vastase vastu, seda nii päeval kui öösel. Ajateenijatest rühma- ja jaoülemad juhtisid üksuseid professionaalselt kasutades ära eelnevas väljaõppes saadud oskusi ja teadmisi,“ ütles õppuse üldjuht major Vaido Siska.

Nursipalu harjutusväljal valmisid jalaväerühma kindlustatud positsioonid, mis võimaldavad tulevikus korraldada Lõuna-Eestis suuremahulisemaid taktikalisi harjutusi. Nii keskpolügoonil kui Nursipalus oli kaevetöödel abiks rasketehnika 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljonist.

Major Siska sõnul laiendavad tehtud rajatised koos valmiva sihtmärgialaga tunduvalt kogu 2. jalaväebrigaadi üksuste väljaõppevõimalusi. „Juba järgmisel kuul kasutame rajatud kaevikuliini jalaväerühma lahinglaskmistel, mida toetavad miinipildujad,“ lisas major Siska.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suuremaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid.

Rohkem pilte kaitseväe veebis.

Kommentaarid

Viimased uudised