Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: n-srs Valner Väino

Õppusel Kevadtorm 2. jalaväebrigaadi alluvuses olevad üksused valmistuvad eesootavateks kaitselahinguteks, rajades kaitsepositsioone ja erinevaid tõkkeid.

„Oleme teinud kõik selleks, et meie poisid oleksid Kevadtormiks valmis. Mu ootused Kevadtormiks on, et sõdurid saaksid korralikult madistada ja mina saaksin ennast pingelistes olukordades proovile panna,“ ütles aspirant Rasmus Valdna Kuperjanovi jalaväepataljonist.

Plaani kohaselt harjutavad Kevadtormil osalevad üksused ja allüksused omavahelist koostööd lahinguülesannete täitmisel. Sel nädalal algab õppustel aktiivsete lahingute faas, kus kaitsvaid tegevusi harjutavad 2. jalaväebrigaadi alluvuses olevad üksused ning nende vastase rollis on 1. jalaväebrigaad koos liitlaste lahingugrupiga.

„Ma usun, et väljaõpe Kevadtormiks on olnud piisav. Ise tunnen ennast kindlalt, et eelseisev katsumus ei ole üle jõu käiv,“ ütles kapral Johan Tõugjas.

Õppus on jaotatud kahte peamisse etappi. 25.-30. aprillini toimub väliõppus, mille käigus mängitakse läbi etteantud taktikaline olukord ning 1.-8. maini toimuvad keskpolügoonil üksuste lahinglaskmised, kus treenitakse peamiselt jalaväe- ja lahingutoetusüksuste koostööd reaalses lahinguolukorras.

Peale liitlaste ning 1. ja 2. jalaväebrigaadi allüksuste osalevad Kevadtormil ka küberväejuhatus, õhuvägi ja sõjaväepolitsei.

Kevadtorm on Eesti kaitseväe iga-aastane kevadine lahingõppus. Esimene Kevadtormi õppus peeti 2003. aastal Lääne-Virumaal. Eelmisel aastal toimus õppus Kevadtorm 29. aprillist 17. maini Lääne-Virumaal, Ida-Virumaal, Harju- ning Jõgevamaal.

Kommentaarid

Viimased uudised