Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kaitseministeerium

Kaitseminister Jüri Luik osales eile õhtul Pariisis toimunud Euroopa kaitsevalmiduse algatusega (European Intervention Initative) liitunud riikide kaitseministrite kohtumisel, kus lepiti kokku initsiatiivi töösuunad kuni 2019. aasta lõpuni ning tervitati Soome liitumist kaitsevalmiduse algatusega.

Lisaks sellele toimus kaitseminister Jüri Luige kahepoolne kohtumine oma Prantsusmaa kolleegi Florence Parly’ga.

Kohtumisel Prantsusmaa kaitseminister Florence Parly’ga olid arutluse all NATO ja Euroopa Liidu kaitseküsimused ning riikide kahepoolset koostööd puudutavad teemad.

Kaitseminister Jüri Luige sõnul saab algatusega liitunud riikide koostööspekter olema väga huvitav ja mitmekesine. „Koostöö saab hõlmama nii strateegilist arutelu rahvusvahelise julgeolekukeskkonna sh. Läänemere piirkonna üle kui ka väga praktilist, riikide vahelist igapäevast koostööd puudutavaid küsimusi, nt koostöö rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel või teistes katastroofi – ja kriisipiirkondades,“ sõnas Luik.

Kaitsevalmiduse algatuse kaitseministrite kohtumisel allkirjastas Soome kaitseminister initsiatiiviga liitumise poliitiliste kavatsuste kokkuleppe, mille tulemusel sai Soomest kümnes liitunud riik.

Euroopa kaitsevalmiduse algatuse eesmärgiks on koondada kokku sarnaselt mõtlevad Euroopa riigid, kes jagavad ühist arusaama Euroopat ähvardavatest julgeolekuohtudest, omavad sarnaseid strateegilisi huvisid ja poliitilis-sõjalist kultuuri ning on võimelised viima üheskoos läbi sõjalisi operatsioone mistahes geograafilises punktis üle maailma.

Eesti soovib algatuse raames keskenduda eelkõige Läänemere regiooni julgeolekut puudutavatele küsimustele ning regiooni olukorrateadlikkust puudutava infovahetuse suurendamisele algatusega liitunud riikide vahel.

Prantsusmaa Euroopa kaitsevalmiduse algatusega on tänaseks liitunud Eesti, Suurbritannia, Saksamaa, Taani, Holland, Hispaania, Portugal, Belgia ja Soome.

Kommentaarid

Viimased uudised