Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Europarlamendi valimiste küsitluses on kõige suurem toetus Reformierakonnal (22,1 protsenti), Keskerakonnal (20,3 protsenti) ja sotsidel (19,3 protsenti).

Järgnevad EKRE 12,4 protsendi ja Isamaa 9,8 protsendiga, vahendab Delfi Norstati uuringut.

Võrreldes Riigikogu valimistega eelistavad valijad sotse europarlamendi valimistel rohkem ja EKRE-t vähem. Sellele vaatamata on nii sotsidel kui EKRE-l lootust saada üks koht.

Kui kõik kandidaadid Europarlamenti lähevad, siis pääsevad sinna Reformist Andrus Ansip ja Urmas Paet, Keskist Yana Toom ja Igor Gräzin, sotsidest Marina Kaljurand ja EKRE-st Mart Helme. Kui Eestile lisandub Brexiti tõttu veel üks koht, saab selle Isamaa kandidaat Riho Terras.

Kõige popimad Europarlamendi kandidaadid on Marina Kaljurand (toetus 16,2 protsenti), Andrus Ansip (10,8) ja Yana Toom (10,3). Ülejäänute toetus on väiksem. Üksikkandidaadina eelmistel eurovalimistel ilma teinud Indrek Tarandi toetus on pärast sotsidega liitumist kuivanud 0,9 protsendi peale. Praegu on üksikkandidaatidest kõige populaarsem Raimond Kaljulaid 5,4 protsendiga.

Küsitlused viidi läbi uuringufirma Norstat Eesti AS-i poolt veebikeskonnas 12. aprillist 2. maini ning nendele vastas kokku 3000 18-aastast ja vanemat Eesti Vabariigi kodanikku.

Viimased uudised