Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestis on viimasel ajal kaevatud mesilaste massilise hukkumise üle. Ent see on vaid jäämäe veepealne osa: nagu selgub Prantsusmaal läbi viidud uurimusest, sureb varsti maapiirkondades välja kogu elu. Lindude arvukus on kiiresti vähenemas, sest putukad on ära kadunud. Põhjuseks on põllumajanduses kasutatavad putukamürgid.

Briti väljaanne Guardian kirjutas komapäeval värskest uuringust, mille kohaselt on Prantsusmaal lindude arvukus järsult vähenenud. Lindude kadumise peapõhjus on põllumajanduses kasutatavad putukamürgid. Nad ei tapa linde, vaid hävitavad lindude toitu – putukaid.

Olukord on katastroofiline, räägib Prantsuse loodusmuuseumi bioloog Benoit Fontaine, kes on uurinud lindude arvukust. Mitmete linnuliikide arvukus on kukkunud kahe kolmandiku võrra. Eriti suur oli lindude hukkumine 2016. ja 2017. aastal. See tähendab, et maapiirkondadest ei kao ainult inimesed, vaid ülejäänud elus organismid – maapiirkonnad surevad täielikult välja.

Üle Euroopa hinnatakse putukate arvu vähenemist viimase paari aastakümnega 80 protsendi võrra. See tähendab, et lõviosa putukatest on ära kadunud. Euroopas peetakse putukate kadumise põhjustajaks putukamürke, eriti aga neonikotinoide sisaldavaid mürke. Euroopa Liit keelas küll 2013. aastal neonikotinoidide kasutamise mesilaste korjealadel rüpsi- ja rapsipõldudel, aga sellest ei piisa.

Varem on tuvastatud, et neonikotinoide sisaldavad mürgid tapavad muu hulgas mesilasi. Selle kõrval hukkuvad ka ülejäänud putukad. Euroopa Komisjon on teinud ettepaneku keelata neonikotinoidide kasutamine igal pool mujal kui kasvuhoonetes.

https://www.theguardian.com/world/2018/mar/21/catastrophe-as-frances-bird-population-collapses-due-to-pesticides

Viimased uudised