Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Portugal on Euroopa vaktsineerituim riik, kus vaktsineeritud on praktiliselt kõik täiskasvanud ja tervikuna 87 protsenti elanikkonnast. Nüüd on seal suur koroonaplahvatus ja pole välistatud uus sulgemine.

Portugali terviseminister Marta Temido ütles, et välistatud pole uus ühiskonna sulgemine, kus uute nakatumiste arv kasvab väga kiiresti vaatamata 87-protsendilisele vaktsineeritusele, vahendab Portugal Resident.

Võrdluseks, Eestis on vaktsineeritus 58 ja Soomes 72 protsenti.

Eile laupäeval lisandus Portugalis 1816 uut koroonaviirusega nakatumist, mida peetakse ohu märgiks. Nakatumise kordaja on kerkinud 1,15 peale, mis tähendab, et nakkus levib ühiskonnas kontrollimatult.

Koroona haiglapatsientide arv on Portugalis tõusnud üle 400 piiri ning kasvab intensiivravi patsientide arv. Koroonasurmade arv on veel madal, eile registreeriti 8 koroonasurma, seda peetakse vaktsiinide teeneks. Samas vaktsineeritakse nüüd kiirkorras eakaid inimesi kolmanda doosiga, kuna on selgunud, et kahest doosist ei piisa raske haigestumise ärahoidmiseks.

Samas on Portugalis tekkinud inimestes teatud pettumus vaktsiinides, kuna ka täielik vaktsineeritus pole suutnud ära hoida nakatumiste arvu kasvu. Portugalis ollakse nüüd raskes olukorras ja ilmad pole veel õieti külmaks läinudki.

Portugalis on kujunenud välja olukord, kus surmajuhtumid on ainult vaktsineeritute hulgas ja mittevaktsineeritute hulgas pole neid ühtegi. See tuleb asjaolust, et Portugalis on praktiliselt kõik üle 60-aastased ära vaktsineeritud. Koroonaga nakatumine püsib eakate inimeste hulgas veel madal.

Kõige enam nakatumisi on nüüd taas Lissaboni piirkonnas. See on nii olnud ka koroona eelmiste lainete ajal.

Portugalis valmistutakse juba tervishoiu koormuse kasvuks järgmise kuu aja jooksul. Terviseminister ütles, et Portugalis on võimalikud kõik stsenaariumid. See tähendab, et võib tulla uus ühiskonna sulgemine.

Kõigil üle 80-aastastel soovitatakse nüüd Portugalis ise minna saama oma kolmandat vaktsiinidoosi ja mitte jääda ootama eraldi kutset. Praeguseks on umbes pooled Portugali eakad saanud kätte oma kolmanda doosi.

Viimased uudised