Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Euroopa Ülemkogu endine eesistuja Donald Tusk toetab Isamaa esimehe Helir-Valdor Seedri ettepanekut kehtestada Vene kodanikele rangem sisenemise keeld Euroopa Liitu.

Helir-Valdor Seeder pöördus kirjaga Euroopa Rahvapartei (EPP) juhtide poole ettepanekuga kehtestada Vene kodanikele Euroopa Liidus ühiselt rangem sisenemiskeeld. Paraku ei ole sellises rangemas Euroopa Liidu ühises sisenemiskeelus suudetud kokku leppida.

Vastuses Seedrile juhtis Tusk tähelepanu, et rangema sisenemiskeelu kehtestamine on eriti aktuaalne just pärast seda kui Vene president Vladimir Putin on välja kuulutanud mobilisatsiooni, mistõttu on oluliselt suurenenud Vene kodanike sisseränne Euroopa Liitu.

Tusk teatas, et tema juhitav Poola partei Kodanike Platvorm toetab ka Euroopa Rahvapartei tasandil tugevama ja selgema poliitika kujundamist Venemaa kui agressorriigi vastu.

Tusk märkis Seedrile saadetud kirjas ka seda, et Venemaa vastased sanktsioonid peaksid hõlmama mitte ainult Putini, vaid ka Lukašenka režiimi, sest Valgevene diktaator pakub Venemaa vägedele ja sõjaväele olulist logistikat ja infrastruktuuri.

Tuski sõnul peaks Euroopa Liit Venemaa vastu rakendama tugevamaid vahendeid. „Usume väga, et ELi juhtkonnal on julgust neid kasutada. Selle teoks tegemiseks vajame EPP erakonna tugevat häält üleeuroopalises arutelus ja meie riiklike EPP erakondade selget seisukohta riiklikes aruteludes. Me võitleme selle eest ja usume sellesse;“ kirjutas Tusk Seedrile saadetud kirjas.

Viimased uudised