Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Euroopa Liidu kõige olulisem aluspõhimõte on inimeste vaba liikumine, ilma selleta pole liidul mõtet. Ometi hüljati see põhimõte esimese asjana, mis tähendab, et liit on sisuliselt surnud.

Mis siis juhtus? Pärast seda, kui USA isoleeris end täielikult Euroopa Liidu riikidest, hakkasid Euroopa riigid iseseisvalt end samuti ülejäänud Euroopast isoleerima. Põhjuseks toodi vajadus kaitsta oma inimeste tervist. Sisuliselt aga tähendab see umbusaldusavaldust tervele Euroopa Liidule.

Euroopa Liit on näidanud käesoleva kriisi ajal äärmist otsustamatust. Euroopa Liit oleks pidanud oma välispiiri ammu sulgema, juba Hiina koroonapuhangu tekkimise ajal, et kaitsta inimesi ja liitu kui tervikut. Ometi seda mingil põhjusel ei tehtud. Jutt oli umbes selline, et meie oma vaba liikumise põhimõtetest ei loobu, tulgu või maailma lõpp. Nüüd on see käes, sisuliselt Euroopa Liidu lõpp, kus liikmesmaad on haaranud viimases hädas ise härjal sarvist ja end ülejäänud Euroopast nagu katkust isoleerivad.

Iroonia tipp on see, et kui Itaalia pöördus abipalvega Euroopa poole, siis ei tulnud mingit vastust. Kes Itaalia abipalvele reageeris, oli Hiina. See vist ütleb kõik Euroopa ja sellesinatse liidu kohta.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised