Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseminister Jüri Luik täna kohtumisel Helsingis. Kaitseministeeriumi pilt

Kaitseminister Jüri Luik osales täna ja eile Euroopa Liidu kaitseministrite mitteametlikul kohtumisel Helsingis, kus keskenduti kliima ja tehisintellekti teemadele. Samuti arutati koordineeritud merelise julgeoleku kontseptsiooni ning koos välisministritega käsitleti hübriidohtude teemat.

„Eestil on selja taga üle kahe kümnendi ühiseid operatsioone liitlastega ja kuigi meie enda keskkonnalane jalajälg missioonipiirkondades on üsna väike, siis toetame igati energia- ja keskkonnasäästlike lahendusi ning selles osas koostööd ÜRO ja NATO-ga,“ ütles kaitseminister Luik.

„Mis puudutab tehisintellekti, siis toetame kaitsealast innovatsiooni ja uute tehnoloogiliste lahenduste kasutusele võtmist ja arendamist. Liigsete piirangute seadmisel võivad kaitsetööstusettevõtted oma arendustegevuse viia teistesse riikidesse, mis ei tuleks Euroopale kasuks,“ lisas Luik.

Samuti arutasid kaitseministrid piraatlus- ja terrorismiohuga seotud küsimusi ning Euroopa Liidu soovi merejulgeoleku valdkonnas teadlikkust suurendada, arutati olukorda Hormuzi väinas ja Guinea lahes.

Samuti käsitlesid Euroopa Liidu kaitseministrid koos välisminitritega hübriidohtude teemat. Ministritele tehti ülevaade Soome eesistumise ajal tehtud hübriidteemalistest õppustest. Mitmed ministrid avaldasid soovi Eesti eesistumisel esimest korda korraldatud ministrite tasandil läbiviidud lauaõppust korrata.

Viimased uudised