Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Nima Sarabi

Autovabaduse puiestee avatakse 1. juulil kell 19.00 kontserdiga „Tartu 2024 esitleb: Justament ja Stefan”. Sündmusele eelneb Tartu 2024 rattatiir, mis stardib kell 18.00 Vabadussõja mälestussamba jalamilt, kulgeb mööda Tartu sadamaraudteed ning lõpetab vahetult enne peo algust Vabaduse puiesteel. Avakontserti kannab üle ETV ning suvised sündmused Tartu linna südames jätkuvad augusti keskpaigani.

Tartu 2024 produtsendi Kati Tihkani sõnul pakub Autovabaduse puiestee avakontsert kuulamisrõõmu nii vanematele kui ka noorematele linlastele. „Autovabaduse puiestee avakontserdil saab tantsida tuttavate Justamendi laulude järgi ja laulda kaasa Stefani tänavusele eurolaulule. Mõlemad esinejad ilmestavad ideaalselt Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kultuurilist mitmekülgsust. Avaõhtu juhatab sisse seitsme nädalavahetuse pikkuse kultuuriprogrammi, mille jooksul saab näha ja kuulda veel palju põnevat,” lubas Tihkan.

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, Tiigi seltsimaja ja Tartu linna eestvedamisel toimuvad Vabaduse puiesteel 1. juulist kuni 14. augustini kontserdid, tantsuõhtud, toiduturg ja paljud teised sündmused. „Tartu 2024 esitleb” programmis esinevad Rita Ray (16.07), Horoskoop ja Heidy Tamme (23.07), Raul Ojamaa (29.07) ning Ewert and the Two Dragons (14.08).

Autovabaduse puiestee eesmärk on ühendada südalinn ja Emajõe-äärne ühtseks tervikuks, eraldada liiklejagrupid turvaliseks liikumiseks ja elavdada suvist linnasüdant. Koostööd tehakse kohalike ettevõtjatega, et aidata kaasa meeldiva elu- ja töökeskkonna kujundamisele Tartu peatänavatel.

Viimased uudised