Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Tallinna lauluväljaku sammassaalis anti täna, 4. detsembril üle sümboolne teatepulk Euroopa kultuuripärandiaastalt tulevasele teema-aastale. Saabuv laulu- ja tantsu juubeliaasta tõstab esile ja väärtustab Eesti laulu- ja tantsupidude 150 aasta pikkust traditsiooni.

2019. aasta jooksul on tähelepanu all UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud laulu- ja tantsupidude traditsioon. Eelseisval aastal möödub esimesest laulupeost 150 aastat, esimesest tantsupoest 85 aastat ning tantsupidu toimub 20. korda.

Aasta jooksul püütakse läheneva peo valguses tuua esile laulu- ja tantsupeo ajalugu, ulatust ja mõju Eestis. Juubeliaasta tippsündmus on 4.-7. juulini toimuv XXVII laulu- ja XX tantsupidu „Minu arm“ ning sellele eelnev üle-eestiline tuletulemine.

„2019. aasta on tõenäoliselt lähema 50 aasta perspektiivis erakordseim aasta laulu- ja tantsupeo liikumises. Aegade suurim juubeli laulu- ja tantsupidu „Minu arm“ toob juuli alguses meie rahva taas üle ilma suure perena kokku,“ ütles laulu- ja tantsupeo juubeliaasta koordinaator Sten Weidebaum. „Soovime, et juubeliaastal leiaks igaüks võimaluse osa saada laulu- ja tantsupeo liikumise võlust ja väest. Loodetavasti aitab laulu- ja tantsuväljakul valitsev koosmeel meil targalt sihte seada ning liikumise eestvedajaid hästi hoida ja väärtustada,“ lisas Weidebaum.

Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta värskeimad uudised ja tegemised on uuest aastast saadaval siin.

Kommentaarid

Viimased uudised