Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Euroopa Keskpank (EKP) alandas täna neljapäeval 6. juunil baasintressimäärasid veerandi protsendipunkti võrra. Intressimäära alandamine oli esimene viimase kaheksa aasta jooksul.

Pärast intressimäära alandamist on EKP põhifinantseerimisoperatsioonide intressimäär 4,25 protsenti, arvelduskrediidi intressimäär 4,50 protsenti ja hoiuste intressimäär 3,75 protsenti.

Majandusteadlased ootasid üsna üksmeelselt intressimäära langetamist. Uudisteagentuuri Bloomberg koostatud prognoosis arvas vaid üks 55 majandusteadlasest, et intressimäärad jäävad muutumatuks, kõik teised aga 0,25 protsendipunkti suurust intressilangust.

EKP asus 2022. aasta juulis rahapoliitikat üsna jõuliselt karmistama, kui tõstis esimest korda pärast 2011. aastat intressimäärasid. Keskpank tõstis intressimäärasid kümnel intressinõupidamisel järjest.

Turule on öeldud, et EKP langetab tänavu veel kord intressimäärasid. Laenuvõtjate jaoks on see oluline, sest intressimäärade langustrend mõjutab ka euribori määrasid, suur osa laenudest on seotud euriboriga.

Suuri muudatusi euriboris praegu veel ei ole, sest turg oli intressilangust oodanud ja seega juba hindadesse arvestanud.

Viimased uudised