Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Selleaastased eTwinningu parimad projektitegijad. Foto: Kätlin Valge

Haridus- ja Noorteamet tunnustas eelmisel nädalal rahvusvahelise õpetajate koostöövõrgustiku eTwinningu projektides osalenud Eesti õpetajaid ja andis üle auhinnad selleaastase projektivõistluse parimatele. Võistlusel osales kokku 64 Eesti õpetajat 24 erineva projektiga.

Eesti eTwinningu projektivõistluse eesmärk on esile tuua suurepäraseid rahvusvahelisi veebipõhiseid koostööprojekte ja tunnustada neis osalenud õpetajaid, õpilasi ning lasteaialapsi. Projektivõistlus toimub kord aastas ning selles osalevad kõik riikliku kvaliteedimärgi taotluse esitanud õpetajad Eestist.

Selleaastased 10 parimat projekti: 

  • Ülle Kreos, Saaremaa Gümnaasium – „All about the seas (around our countries)”
  • Leila Lehtmets, Kose Gümnaasium – „Be smart, break free!”
  • Ene Moppel, Marju Purge, Tiia Allas Võru Kreutzwaldi koolist – „Fit and Active!”
  • Aimi Jõesalu, Põlva Gümnaasium – „Treffpunkt Jugendcafe”
  • Taivi Õigus, Saku Gümnaasium – „Do you care, what you wear”
  • Ene Kruzman – „My Adventure with mathematics”
  • Kristiine-Teele Satsi, Tallinna Lasteaed Pääsusilm – „Outdoor Mathematicians”
  • Kadi Perillus, Väätsa Lasteaed Paikäpp ja Kristiine-Teele Satsi Tallinna Lasteaed Pääsusilm – „Friends with Nature”
  • Jelena Rattik, Tallinna Sõbrakese Lasteaed – „Lego STEAM”
  • Jelena Rattik ja Valentina Trostnikova, Tallinna Sõbrakese Lasteaed – „Little Citizens”

 Projektidega saab tutvuda Haridus- ja Noorteameti kodulehel.

Haridus- ja Noorteameti eTwinningu programmijuht Kätlin Lepa sõnul on selle aasta projektivõistluse parimad projektid seotud õpilaste digipädevuse arendamise, looduse- ja jätkusuutlikkuse teemaga ning reaalainete õpetamisega. „Rõõm on näha, et rahvusvahelisi veebipõhiseid õpiprojekte tehakse nii lasteaialastega, põhikooliealistega kui ka gümnaasiumi õpilastega,” rõõmustas ta.

Üks projektide hindajatest, Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi õpetaja ning eTwinningu ekspert Meeri Sild kiidab, et projektide kvaliteet tõuseb igal aastal. „On hea meel näha, et olenemata tehnilistest tõrgetest eTwinningu uues keskkonnas on väga paljud õpetajad siiski projektide tegemist jätkanud.”

„Projektide puhul peetakse eriti oluliseks andmekaitse reeglite järgimist, õpilaste rahvusvahelist koostööd ning IKT oskuslikku kasutamist. Lisaks hinnatakse projektides ka pedagoogilist uuenduslikkust, lõimingut õppekavaga ja erinevate õppeainete vahel ning projekti mõjukust ja tulemust,” selgitab Lepa.

Projektivõistlusel osalemiseks tuleb esitada riikliku kvaliteedimärgi taotlus. Järgmise aasta projektivõistluse tähtaeg kuulutatakse välja 2024. aasta kevadel.

Lisainfot programmi kohta leiab haridus- ja noorteameti kodulehelt www.harno.ee/etwinning.

Lisainfot:

  • eTwinning on lasteaia-, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajatele mõeldud koostöövõrgustik ning veebikeskkond. See võimaldab õppida nii Eesti kui välismaa kolleegidelt, jagada häid kogemusi ning osaleda koos lastega erinevates õpiprojektides.
  • eTwinningu programmi elluviimist rahastab Euroopa Liit ning tegevusi aitab ellu viia Haridus- ja Noorteamet.

Viimased uudised