Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: M.V.Wool

Kalatehas M.V. Wool esitas kaebuse, et 27. mail eetris olnud „Pealtnägija” hooaega kokkuvõtvas saates listeeriaprobleemi puudutanud lõigus esitati nende aadressil alusetuid süüdistusi, eksitavat infot ega kajastatud ettevõtte kirjalikke vastuseid.

ERR-i ajakirjanduseetika nõuniku Tarmu Tammerki hinnangut saab lugeda siin. „Pealtnägija” toimetus võtab omalt poolt etteheited osaliselt omaks. Põhiprobleem on 27. mai saates olnud lause: „Pealtnägija süsteemne uurimus tõi välja, et kroonimata kalakuninga Mati Vetevoolule kuuluvas M.V. Woolis avastatud listeeriabakter ST1247 nakatas Eestis üheksa inimest, kellest kaks suri.”

See lause seostab tehast surmadega liiga kategooriliselt. Täpne on öelda, et M.V. Woolis avastati ohtlik listeeria tüvi ST1247 ja sama bakter nakatas Eestis üheksa inimest, kellest kaks suri.

Ehkki kalatehase seisukohti kajastati saatelõigus korduvalt, olnuks toimetuse poolt korrektne viidata ka Euroopa Haiguste Tõrje ja Kontrollikeskuse (ECDC) ning Euroopa Toiduohutuse Ameti (EFSA) kirjadele käesoleva aasta algusest isegi, kui need ei muuda asutuste varasemaid seisukohti.

Kommentaarid

Viimased uudised