Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsus kiitis heaks ettevõtluskonto muudatused, millega saab 2025. aastast 20 protsendist maksumäära kasutada kuni 40 000 eurose aastatulu puhul.

Hetkel kehtib neile ettevõtluskontodele, kus aastane tulu jääb alla 25 000 euro, maksumäär 20 protsenti, tuluvahemikus 25 000 – 40 000 eurot on maksumääraks 40 protsenti. Üle selle teeniv ettevõtluskonto kasutaja on jõudnud käibemaksukohustuslaseks registreerimise piirmäärani ja peab oma tegevuse viima mõne ettevõtlusvormi (nt FIE, OÜ) alla.

„Ettevõtluskonto kasutamine on aastatega aina populaarsemaks muutunud, see võimaldab teenitud tulult maksud lihtsalt ära tasuda ja maksukoormuse madala hoida. Kaotame nüüd ajale jalgu jäänud 25 000 piiri ära ja edaspidi on konto maksumääraks üksnes 20 protsenti,” sõnas rahandusminister Mart Võrklaev.

Rahandusminister sõnas, et riigi huvides on hoida ettevõtlusega tegelemine võimalikult lihtsa ja bürokraatiavabana, soodustades nii ka maksude korrektset tasumist. „See tagab nii võrdse konkurentsi kui riigile maksutulu, millest me vajalikke avalikke teenuseid rahastame,” sõnas ta.

Kui ettevõtluskonto kasutaja on liitunud teise pensionisambaga, läheb lisaks 20 protsendile kontolt ka 2 või järgmisest aastast vastava valiku korral 4 või 6 protsenti teise samba makseteks.

Muutub ka äriühingule teenuse osutamise maksustamine. Praegu tekib äriühingul ettevõtluskonto kasutajalt teenust ostes täiendav tulumaksukohustus 20 protsenti, mis muudatuste jõustudes kaob. Selle asemel peab äriühing maksma 50 protsendilt teenustasult sotsiaalmaksu. Sellega väheneb äriühingu maksukoormus ja suurenevad ühtlasi ettevõtluskonto omaniku sotsiaalsed tagatised.

Selle aasta aprilli seisuga kasutas ettevõtluskontot ligi 24 000 inimest. Kuus tehakse ettevõtluskonto kaudu tehinguid umbes 4 miljoni euro ulatuses. Maksutulu laekus ettevõtluskontodelt mullu umbes 7,7 miljonit.

Muudatused jõustuvad 2025. aastast.

Viimased uudised