Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Üheksat Põlvamaa ettevõtet ühendava MTÜ Põlvamaa Patrioot liikmed on märtsi keskpaigast alates käinud Põlvamaa koolides rääkimas, miks on õige eelistada kodukandis toodetud kaupu ja teenuseid.

Esmaspäeva hommikul rääkisid Põlva Koolis aulatäiele õpilastele Põlva Tarbijate Ühistu kaubandusdirektor Kristo Anderson ja Põlva abivallavanem Martti Rõigas, mil viisil ettevõtted kohalikku elu edendavad ning mida kohalik omavalitsus ettevõtluse arendamiseks on ette võtnud.

„Tutvustatakse seda põhimõtet, et mida rohkem kohalikud tarbivad kohalikke tooteid, seda rohkem on kohapeal töökohti ja võimalusi,” rääkis abivallavanem Martti Rõigas Lõunaeestlasele.

Mida paremini läheb kohalikel ettevõtjatel, seda rohkem suudavad nad Rõigase sõnul ka kogukonnale tagasi anda, toetades sporti, kultuuri ja ühiskondlikke ettevõtmisi.

Nii toetab näiteks ligi 270 inimesele tööd pakkuv Põlva Tarbijate Ühistu aastas kultuuri ja sporti umbes 40 000 euroga.

Põlva vald liitus patriootlike ettevõtjate seltskonnaga, et nendega vahetult suhelda ning aidata kaasa omi inimesi toetava meelelaadi levikule.

„Põlva vald ühines Põlva Patrioodiga sellepärast, et olla näoga ettevõtjate poole,” rääkis Rõigas. „Kui vald istub oma kontoris ja ettevõtjatega ei suhtle, siis on vallal raske pakkuda ettevõtjatele häid lahendusi.”

Peaasi on taristu

Kohalik omavalitsus saab Rõigase sõnul ettevõtjatele eelkõige pakkuda taristu uuendamist ning paremat elukeskkonda.

Selles vallas jätkub Põlvas peagi mullu pooleli jäänud Võru tänava uuendamine ning järge ootab Põlva keskväljaku ehitus ja Johannes Käisi tänava uuendamine.

MTÜsse Põlvamaa Patrioot kuuluvad AS Värska Vesi, AS Lõuna Pagarid, AS Arke Lihatööstus, OÜ Lihapagar, Põlva Tarbijate Ühistu, OÜ Charlot, AS Tere, Mahta Kütus AS, Räpina Paberivabrik AS ja Põlva vallavalitsust.

Vaata videolugu Põlva Koolis toimunud kohtumiselt.

Arved Breidaks

Viimased uudised