Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lääne-Viru ettevõtja Roman Kusma, kes kandideeris kohalikel valimistel Reformi nimekirjas, põhjendab, miks ta toetab nüüd Keskerakonna, EKRE ja Isamaaa koalitsiooni.

Järgneb Roman Kusma sotsiaalmeedias avaldatud arvamus:

Mina toetan Keskerakonna, EKRE ja Isamaaa koalitsiooni

Tekkinud olukorras, kus keegi Reformierakonnaga isegi läbirääkimisi pidada ei taha, on minu arust süüdi oravapartei ise ja ei keegi muu. Välistada läbirääkimistest üks partei ja teisele tõmmata juba enne läbirääkimisi rasvased punased jooned ette, millest reform ei tagane, on suur ülbus ja arrogantsus ning peab ütlema, et ka paras idiootsus. Kui sa isegi ei taha EKREga koalitsiooni teha, siis kasuta teiste erakondadega läbirääkimistel seda kaarti oma kasuks ära, aga ära lahmi.

Miks siis keegi ei taha Reformierakonnaga koalitsiooni teha? Eks seda teavad asjaosalised paremini, aga see, et Reformierakonda ei usaldata, pole ime, sest petta on saanud ka omad. Lääne-Viru inimesed teavad, et Reformi partei toob Riigikogu valimisteks L-Viru valimisringkonna esinumbriks alati kellegi väljaspoolt meie maakonda. Teistel parteidel on esinumbrid meie kohalikud inimesed. Nagu Reformil siis kohalikke tublisid inimesi poleks. Nii on meil kandideerinud viimasel neljal korral Kristiina Ojuland, Hanno Pevkur, Valdo Randpere ja sellel korral siis Taavi Rōivas.

Kui Hanno Pevkur oli Reformierakonna juhiks valitud, ütlesid kohalikud reformarid talle, et nad ei soovi tulevikus kedagi Tallinnast siia kandideerima, et tahavad oma inimest Toompeale. Saigi kokku lepitud, et kui Reformierakond võidab Rakveres kohalikud valimised, siis saab L-Viru ise endale esinumbri määrata. 2017 aasta kohalikud valimised Rakveres vōitiski Reform ja võitis suurelt, aga kui riigikogu valimised ukse ees olid, ei mäletanud peakontoris seda kokkulepet keegi ja nii toodigi taas Tallinnast, see kord lausa kaks kandidaati L-Virumaale kandideerima, lisaks Taavi Rōivasele veel Mati Raidma teiseks.

Usun, et kui täna oleks Keskerakonnal, Isamaal ja Sotsiaaldemokraatidel Riigikogus 51 häält, siis sama seltskond jätkaks valitsemist, aga paraku valijad ei usaldanud see kord sotse.

Kui vaadata Isamaa poole pealt, siis miks nad peaksid kaks korda sama reha peale astuma, ehk minema koalitsiooni Refi ja sotsidega, kui alles kaks aastat tagasi oldi sunnitud Reformist lahku lööma ja kui täna sotsid ütlevadki, et nad on valmis oravatega koalitsiooni tegema, siis ainult selle pärast, et muud valikut neil kahjuks ei ole.

Keskerakond käitub igati õigesti, kui antud olukorras peaministri tooli taotleb, istub sellele siis Jüri Ratas vōi keegi teine. Miks peaks Keskerakond tahtma minna valitsusse Reformierakonna väiksemaks partneriks, kus pealegi neile punased jooned üleolevalt ja mōnitavalt ette tōmmati.

Ja miks ei tohiks valimistel suure vōidu teinud EKRE valitsusse minna. Neid toetab kaks korda rohkem inimesi, kui sotse. Ja ärme hakka ajama mingit fašistide ja natside juttu, et kohe hakatakse päid raiuma ja kõike muud sellist jama. Jah, olen nōus, et EKRE stiil on suhteliselt lahmiv ja nii mōneski küsimuses populistlik, ka intellingentsust vōiks nende väljaütlemistes rohkem olla, kuid teatud küsimustes mulle nende sirge ja otse ütlemine meeldib, näiteks pagulaste teema. Tegelikult peaks seda Aafrikast paadipōgenike voolu õige sõnaga nimetama ja see on inimkaubandus. Ma ei hakka seda teemat siin pikalt lahkama, aga on loomulik ja igati inimlik aidata sōjapõgenikke ja minu jaoks on iseenesestmōistetav, et sōjakoleduste eest pōgenevad eelkõige naised ja lapsed, aga mitte see, kui üle Vahemere vurab sadu inimestest pungil paate, kus enamjaolt 18- 25 aastased mehed sees on, kes vahendajatele kopsaka summa üleviimise eest maksnud on ja kes ainult sotsiaalabile loodavadki.

Andkem koalitsiooni osapooltele aega atra seada ja vaadakem, mis sellest sünnib ning anname hinnanguid siis, kui on mida hinnata. Ma usun, et loodav koalitsioon ei tule kehvem, kui viimane valitsuse kooslus ja enam selliseid majanduslikke vigu ei tehta ning äkki suudetakse isegi Lätti kingitud aktsiisiraha tulevikus koju jätta.

Head inimesed, olgem positiivsed ja rahulikud, tegelikult ei muutu meie igapäeva elus suurt midagi.

Ilusat kevadet teile.

Kommentaarid

Viimased uudised