Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ettevõtlussektori kogukasum oli tänavu II kvartalis 827 miljonit eurot, mis oli 22 protsenti suurem kui aasta varem samal ajal, teatas statistikaamet.

Võrreldes 2016. aasta II kvartaliga suurenes kogukasum enamikul tegevusaladel. Suurima panuse sektori kogukasumisse andsid veonduse ja laonduse ning tööstusettevõtted. Ettevõtlussektori kasumi kasvu pidurdasid enim kinnisvara- ning info- ja sideettevõtted.

Ettevõtted müüsid II kvartalis kaupu ja teenuseid 14 miljardi euro eest, mis oli kümnendiku võrra rohkem kui aasta tagasi samal ajal.

Kogu ettevõtluse müügitulus kõige suuremat osatähtsust omavate kaubandusettevõtete müügitulu suurenes 9 protsenti, mõjutatuna põhiliselt müügitulu suurenemisest hulgikaubanduses. Kasvu toetasid ka jae- ja sõidukikaubandus.

Töötleva tööstuse ettevõtete müügitulu suurenes varasema aasta II kvartaliga võrreldes 4 protsenti.

Ettevõtete kulud suurenesid eelmise aasta sama ajaga võrreldes kümnendiku võrra. Ka tööjõukulud suurenesid kümnendiku. Tööga hõivatud isikute arv suurenes 4 ja töötatud tundide arv 2 protsenti. Ettevõtlussektori tööviljakus puhta lisandväärtuse alusel oli hõivatu kohta keskmiselt 5890 eurot kvartalis ehk 9 protsenti rohkem kui 2016. aasta II kvartalis.

Ettevõtete investeeringud pöördusid tänavu aasta alguses kasvule. Ettevõtted investeerisid II kvartalis 636 miljonit eurot, mis on 27 protsenti rohkem kui aasta varem samal ajal. Investeeriti peamiselt masinatesse ja seadmetesse ning transpordivahenditesse ja ehitistesse.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised