Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pimedatel kuudel sagenevad oluliselt autode kokkupõrked metsloomadega, keskmise õnnetuse kahjud on aasta-aastalt suurenenud.

Läinud aastal oli ERGO kindlustuse klientide keskmine kahjusumma metsloomaga kokkupõrkel 2464 eurot, tänavu aga 2525 eurot. Suurim kahju on tänavu olnud 16 000 eurot. Mullu lahendas ERGO 719 loomale otsasõidu kahjujuhtumit, tänavu on registreeritud 474 säärast avariid.

Suurimad kahjud tekivad kokkupõrkel põtradega, üle poole kõigist juhtumitest põhjustavad kitsed. Auto alla jäävad sageli ka rebased, metssead ja jänesed, tänavustest õnnetustest kümmekond on juhtunud koduloomadega – kasside ja koertega.

Kindlustuse statistikat vaadates sõidetakse metsloomadele ebaproportsionaalselt sageli otsa Põlvamaal. Selles maakonnas elab ainult üks protsent ERGO klientidest, kes on oma auto moel või teisel kindlustanud, ent seal juhtub 4,9 protsenti kõigist loomale otsasõitudest. Võrduseks – Harjumaal elab 56 % kindlustusvõtjatest, kõigist tänavustest loomadele otsasõitudest juhtus seal aga 17,7 protsenti.

„Enamik avariisid juhtub sama mudeli järgi: juht ütleb, et loom jooksis ootamatult teele,” tõdes ERGO sõidukikindlustuse portfelli juht Kaido Naarits. „Et selline olukord ootamatult ei tekiks, on kõige olulisem valida sõitmiseks sobiv kiirus,” rõhutas Naarits. Piirkiirust ületades võib enne keset teed seisvat põtra pidurdamine võimatuks osutuda.

Ka tuleks võtta tõsiselt liiklusmärke. Olulist infot annavad nii staatilised märgid kui ka elektroonilised tablood. Tabloode info on ajakohane, need on ühendatud anduritega ja hakkavad tööle siis, kui loomad on tõepoolest teel – nende ignoreerimine oleks eriliselt vastutustundetu.

Metsloomad ei liigu sageli üksi, seega tõenäoliselt järgnevad teed ületavale kitsele ka teised. Teele sattunud looma märgates tuleks kiirust vähendada või peatuda, lülitada sisse ohutuled. Signaalitada pole vaja, see võib looma ehmatada ning panna teda ootamatult käituma. Pimedal ajal looma pärast seisma jäädes on soovitatav kaugtuled välja lülitada, sest need võivad metslooma liikumise asemel paigale naelutada.

Viimased uudised