Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maailma juhtiva andmeturbefirma Check Pointi andmetel on juba kolmandat kuud maailmas kõige ohtlikum pahavara Emotet, mis levib e-posti kaudu.

Pahavara levib näiteks e-posti spämmi sõnumitega, mille pealkiri on ”Support Greta Thunberg – Time Person of the Year 2019” ja ”Christmas Party!”. Kiri sisaldab Microsoft Wordi dokumenti, mille avamisel salvestatakse ohvri arvutisse pahavara Emotet, vahendab Tech Republic.

Emoteti kasutatakse omakorda lunavara ja pahavara levitamiseks. Seda ei avasta kõik viirustõrje programmid ja seda on raske eemaldada. Eriti haavatavad on ettevõtted, mille töötajatele neid sõnumeid saadetakse.

Check Point hoiatab, et ettevõtted peaksid teavitama töötajaid võimalikest ohtudest, mis kahtlaste kirjade avamisega kaasnevad.

Mobiiltelefonides on maailmas kõige levinum pahavara xHelper, mida kasutatakse muu pahavara laadimiseks ja reklaamide näitamiseks. Lisaks on ohtlikud Androdi pahavara programmid Guerrilla ja Hiddad, mis pakivad rakendusi kokku ja saadavad neid müüki veebipoodidesse.

Viimased uudised