Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestis on paljud inimesed seoses koroonaviiruse suvise taandumisega hakanud arvama, et nüüd on kõik möödas. Ent see on väga petlik ja ohtlik arvamus.

Kõigepealt tasub vaadata, mis toimub seal, kus koroonaviirusega on kokkupuude olnud pikaajalisem ja ulatuslikum. Hiinas ja eriti Wuhanis võeti ette väga karmid meetmed viiruse tõrjumiseks. Seejuures juuriti viirus täielikult välja. Selleks testiti kõiki inimesi. Millegipärast ei loodetud seal vaktsiini ega hea õnne peale. Hiinlasi ei ole mõtet alahinnata ega rumalaks pidada – kasvõi juba seepärast, et nende kokkupuude selle viirusega on olnud kõige pikaajalisem ja põhjalikum. Tasub veel meenutada, et uue koroonaviiruse sugulase SARS-i vaktsiini on välja töötatud üle 10 aasta, aga siiani pole suudetud toimivat lahendust leida. Väidetavalt läks praegune viirus Hiinas levima just sellest laborist, kus tegeldi koroonavaktsiini väljatöötamisega.

Teiseks on hoiatav see, mis toimub praegu mujal maailmas. Vaatamata väga karmidele piirangutele pole suudetud viirusest jagu saada Hispaanias. Seal on nakatumine juba praegu suurem kui kevadel. Surmajuhtumeid on veel vähe, sest viirus levib põhiliselt nooremate inimeste hulgas. Ent juba nakatuvad vanemad inimesed ja on ainult aja küsimus, millal kevadine katastroof kordub.

Koroonaviiruse puhul väidavad arstid üle terve maailma, et see on väga salakaval. Kogenud Soome kopsuarst, professor Marjukka Myllärniemi märgib, et võitlus viirusega pole mitte sprint, vaid maraton. Kuigi Soomes on koroona olukord praegu palju parem kui Eestis, hoiatab professor Myllärniemi, et see võib väga kiiresti halveneda. Viirused levivad paremini jahedas ja kuivemas õhus, ja viiruste hooaeg on nii Soomes kui Eestis saabumas.

Koroonaviirus on eriti ohtlik ja salakaval seetõttu, et osa inimesi põevad haigust väga kergete või suisa olematute haigusnähtudega. See võimaldab viirusel märkamatult ühiskonnas levida. Ning siis lööb haigus järsku pauguga välja, nii nagu juhtus jaanuaris Hiinas Wuhanis või märtsikuus Eestis Saaremaal. Tasub meenutada, et Saaremaale viisid koroona mõned üksikud Itaalia võrkpallurid, praegu on aga kogu Eesti selliseid „võrkpallureid” täis.

Kuigi Euroopas räsib koroona põhiliselt Hispaaniat, on naiivne arvata, et koroonaviirus on mingi eriline Hispaania probleem. Eestis pole küll nii palju rahvast ja nii tihedalt koos nagu Hispaanias, aga Eestis levivad haigused palju kergemini ning neid põetakse palju raskemalt kui Hispaanias. Sada aastat tagasi Hispaania gripi puhul oli just teine laine kõige raskem. Tasub valmis olla selleks, et koroona tabab Eestit veel hullemana kui kevadel.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised