Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Igal pool maailmas on arstid need, kes on koroonaviirusse nakatunud ja haigust edasi kandnud. Nii oli see Hiinas, nii oli see Iraanis, Itaalias ja tõenäoliselt saab olema ka Eestis.

Ühelt poolt on põhjuseks teadmatus, teiselt poolt hulljulgus, kuna meedikud arvavad end olevat haiguste alal spetsialistid. Koroonaviirus on aga uus haigus, mida arstid ei tunne.

Praegu on Norras Oslos suur häda, sest üks arst, kes käis Põhja-Itaalias suusareisil on nakatanud kümneid, võibolla isegi sadu inimesi, nii oma kolleege kui patsiente. Ta käis mitu päeva pärast reisilt naasmist tööl.

Sama lugu kordus nüüd Eestis, kus Tartu arstid käisid teadaolevalt pärast Itaaliast naasmist tööl. Kole on see, et meedikud on just need, keda inimesed usaldavad. Meedikud puutuvad seoses tööga väga lähedalt kokku inimestega, kelle tervislik seisund on juba niigi nõrgenenud.

Meedikute puhul on halb asi see, et nende kliendid on haiglates enamasti vanemad inimesed, kellel on kõige suurem tõenäosus koroonaviirusse haigestuda ja surra. See on suure tõenäosusega ka praeguse viirupuhangu põhjus Itaalias – haigestusid meedikud, kes omakorda nakatasid patsiente. Itaalias on eakate inimeste osakaal üks suuremaid Euroopas.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised