Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mitmel pool meedias on alanud hirmus hädakisa, et rannailmad on möödas ja kõik on läbi. Ärganud on taas selgeltnägijad-pendeldajad, kes ennustasid Eestile tänavuseks aastaks erakordselt külma ja vihmast suve. Aga stopp! Rahu! Algas Eesti tavapärane suvi, mis kestab veel kuu aega!

Igal juhul on vähemalt septembri keskpaigani oodata vähemalt 20 kraadi sooja, käesoleva nädala lõpuks lausa 23 kraadi sooja, mis on Eesti mõistes tavapärane suvi. Näiteks möödunud suvel kraadiklaas üle 20 kraadi suurt ei tõusnudki. Tänavuse üle 30-kraadise troopilise palavuse kõrval on see küll märksa jahedam ilm, aga Eesti mõistes korralik suveilm.

Kui aga vaadata vee temperatuure, siis on vesi alles nüüd soojaks läinud. Terve suve oli Põhja-Eestis vee temperatuur 10 kraadi ringis. Alles nüüd, augusti lõpuks on läinud meres vesi soojaks, nagu see Põhja-Eestis enamalt jaolt ongi. Põhja-Eestis on vesi praegu EMHI andmetel 19 kraadi, soojem kui terve suve jooksul. Õigem oleks öelda, et rannailmad alles algavad!

Sama lugu on siseveekogudega, näiteks Võrus on järvedes vesi 19 kraadi. Eesti mõistes igati soe suplusvesi. On olnud suvesid, kus vesi ei lähe kunagi nii soojaks ja ometi on rannad olnud inimestest tulvil.

Nii et muretsemiseks pole põhjust. Algas Eesti tavapärane suvi, mis ilmateenistuste andmetel kestab vähemalt kuu aega.

LÕUNAEESTLANE.

Viimased uudised