Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tartu elektribuss. Foto: Jaanus Tamm

Esmaspäevast, 3. septembrist hakkab Tartu bussijaama ja raudteejaama vahel sõitma elektribuss, mille sõidugraafik on ajastatud rongide sõiduplaaniga.

Bussisõit uuel liinil on tasuta, kuid nõutav on bussikaardi valideerimine. Uue bussiliininumber on 25.

Buss teeb iga päev 14 sõitu, alustades esimest kell 5.37 Annelinnast Luha peatusest. Ülejäänud 13 sõitu teeb buss marsruudil Turu – Kaubamaja – Raudteejaam – Maarjamõisa – Raudteejaam – Kesklinn – Turu. Pärast kella 17 toimuvatel väljumistel buss enam Maarjamõisa suunale ei sõida, vaid toimetab sõitjad otse kesklinna. Viimane sõit viib reisijad kell 22.24 raudteejaamast kesklinna ja sealt Annelinna kaudu Ihastesse Männimetsa peatusesse.

Elektribussi sõidugraafik hoitakse sünkroonis rongide saabumiste ja väljumistega – kui rongide ajad muutuvad, siis korrigeeritakse ka bussi sõidugraafikut. Sõidugraafik on üleval peatus.ee lehel.

Elektribuss pannakse käima esialgu üheks aastaks (kuni 31. august 2019).

Liiniveolepingu sõlmis linn ASiga SEBE, kes  pakkus elektribussiga liiniveohankel madalaima liinikilomeetri hinna. Teenuse maht on orienteeruvalt 40 000 km aastas ja maksumus 220 400 eurot.

Uue bussiliini avamise eesmärk on välja selgitada elektribussi kasutamise tehnilised ja logistilised tingimused. Saadud teavet kasutatakse tulevikus liinivedude kavandamisel.

Elektribussi pilootprojekt viiakse ellu Läänemere programmist rahastatava projekti BSR Electric raames ja liinivedu rahastatakse osaliselt EL-i regionaalarengu fondist.

Viimased uudised