Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna 10. mail algusega kell 14.00 toimub vaktsineerimise infotund, kus antakse ülevaade COVID-19 vaktsineerimise hetkeseisust Eestis ning tervisevaldkonna eksperdid vastavad COVID-19 vaktsiine ja vaktsineerimise korraldust puudutavatele küsimustele. Infotundi on võimalik vaadata ka eesti viipekeeles, kirjutustõlkega ning  sünkroontõlkega vene ja inglise keelde. Vene keeles toimub avalik infotund 12. mail, algusega kell 14.20 ning see on varustatud sünkroontõlkega eesti keelde.

Eestikeelses infotunnis saavad sõna ja vastavad inimeste küsimustele Covid-19 teadusnõukoja juht prof Irja Lutsar, Ravimiameti ohutusjärelevalve büroo juhataja Maia Uusküla, Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige dr Argo Lätt, Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma, Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse, ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Infotundi modereerib ajakirjanik ja saatejuht Kristo Elias.

Venekeelses infotunnis saavad sõna ja vastavad inimeste küsimustele Natalia Pervjakova Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramust, Ravimiameti ohutusjärelevalve büroo juhataja Maia Uusküla, perearst dr Alina Terep, Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Irina Filippova, Ida-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli osakonna juhataja dr Aleksei Nelovkov, Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Infotundi modereerib ajakirjanik ja saatejuht  .

Kuulajatel on võimalik infotunni ajal esitada ekspertidele küsimusi läbi internetikeskkonna Worksup märksõna: „vaktsineeri“. Keskkond avatakse küsimusteks infotunni alguses. Samuti on võimalik küsimusi esitada telefonil: 5451 0950.

Eestikeelset infotundi saab vaadata ETV2 kanalil ning err.ee, postimees.ee, delfi.ee ja ohtuleht.ee portaalides. Inglise keelse sünkroontõlkega saab seda vaadata news.err.ee portaalis. Samuti saab seda vaadata Sotsiaalministeeriumi YouTube’i kanalil. Venekeelsest infotunnist teeb ülekande ETV+, rus.err.ee, rus.delfi.ee ja rus.postimees.ee; samuti saab seda jälgida Sotsiaalministeeriumi YouTube’i kanalil.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist. Ametlik info COVID-19 vaktsineerimise kohta: www.vaktsineeri.ee. Vaktsineerimise aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee või helistades raviasutuse registratuuri.

Viimased uudised