Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänavu esimeses kvartalis jagati toiduabi 24 197 inimesele. Toidukaartidega tehti ühtkokku 42 410 ostu, 660 000 euro eest. Kvartali jooksul kasutati 91 protsenti abivajajatele väljastatud toidukaartidest.

„Varasemalt said inimesed kord kvartalis ühe toidupaki, mis üldjuhul sisaldas kauasäilivaid tooteid nagu kuivained ja konservid. Toidukaart annab võimaluse ise väärikalt, inimsõbralikult ja neile sobival ajal valida just neid toiduaineid, mis on neile vajalikud. Mul on hea meel tõdeda, et abivajajad on selle võimaluse nii kiiresti ja hästi omaks võtnud,” sõnas sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Toidukaardi kasutamise statistikast selgub, et keskmiselt tehti ühe toidukaardiga 3,3 ostu ning ühe tehinguga kulutati keskmiselt 15,6 eurot. Kui mullu kolmandas ja neljandas kvartalis leidsid kasutust vastavalt 86 ja 91 protsenti välja antud kaartidest, siis aasta esimeses kvartalis kasutati 91% toidukaartidest. Kõige enam kasutati toidukaarti Ida-Virumaal, Kohtla-Järve Rimis. Teisel kohal oli Narva, millele järgnes Põhja-Tallinna Rimi.

Toidukaardiga osteti eelmises kvartalis enim piimatooteid, leiva- ja saiatooteid, töödeldud ja värskeid lihatooteid, teraviljatooteid, kuivaineid ja juurvilju.

Riik kannab toidukaardile kvartalis 30 eurot ühe abisaaja kohta. Toiduabi saajate nimekiri koostatakse toimetulekutoetuse ja kohaliku omavalitsuse sissetulekust oleneva toetuste taotluste ja saajate alusel. Abi taotlemiseks peab inimene pöörduma oma elukohajärgse kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja poole, misjärel tema majanduslikku olukorda hinnatakse ja hindamise tulemusel lisatakse inimene toiduabi saajate nimekirja ning temani toimetatakse kas läbi postiteenuse või sotsiaaltöötaja toidukaart. Samuti saavad toiduabi kodutute öömajades viibivad kindla elukohata inimesed.

Toidukaartidele üleminek võitis tänavu mai alguses Barcelonas toimunud Euroopa innovatsiooniauhindade konkursil (The Innovation in Politics Awards 2024) sotsiaalvaldkonna innovatsiooniteo kategooria peapreemia. Auhindu jagati seitsmes kategoorias ning kokku esitati 334 poliitilise suunaga projekti, kokku 26 riigist.

Lisaks ostetud toiduabile jagatakse 2019. aastast alates puudust kannatavatele inimestele ka annetatud toiduabi, mida koguvad ja jagavad toidupangad jooksvalt kogu aasta jooksul. Sihtrühma kuuluvad majanduslikult raskes olukorras olevad inimesed, kelle abivajaduse on välja selgitanud KOVi sotsiaaltöötaja.

Viimased uudised