Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: ERR

Hästi tehtud kodutöö ja argumenteeritud seisukohad kallutasid emotsionaalsel teemal korraldatud televäitluse kaalukausi Priit Sibula (Isamaa) kasuks.

Sibula tugevus väitluses väljendus žürii liikmete väitel eelkõige selles, et lisaks kindlale seisukohale oli tal korduvalt võtta ka erinevate riikide praktika oma väidete tõestuseks. Belgia ja Hollandi näitel püstitas ta õigustatud kahtluse eutanaasia eetiliste piiride korrastatuses: sellele, kuidas vältida, et eutanaasiat ei rakendataks kergekäeliselt vaimuhaiguste korral või lihtsalt eluisu otsasaamisel, ei suutnud vastane Margus Tsahkna (Eesti 200) adekvaatselt reageerida.

ERR-i žürii: eutanaasia teemalises “Esimeses stuudios” jäi peale Priit Sibul

Saate suure plussina olid osalejad – erinevalt mõnest varasemast saatest – põhilises väitlusküsimuses eri meelt. Kuigi leidus ka ühisosa (passiivse eutanaasia, st ravi mittejätkamise pooldamine), oldi abistatud enesetapu ning eutanaasia Eestis lubamise osas selgelt lahkarvamusel. Priit Sibula pluss oli korralik kodutöö faktide ja teiste riikide kogemuse väljaselgitamisel.

Kommentaarid

Viimased uudised