Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Me peame rohkem Euroopas läbi rääkides kaitsma oma asju, ütles täna Lõuna-Eesti konverentsil Sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituudi juhataja Erkki Koort.

Koort ütles, et on pärit Võrust, töötanud Valgas ja taastab esivanemate talu Haanja kandis.

Koort rääkis, et Kaitsepolitseis töötades oli tal periood, mil tal oli suure hulga Eesti inimeste kohta toimik. Koorti pani imestama, et oli ligi 20 protsenti inimesi, kes olid Eestis väga väikse liikuvusega. Kõige lõunapoolsem punkt, mida nad külastasid, oli lennujaam.

Koort tõi aga välja, et tsentraliseerimine ja Tallinna paisutamine pole hea. Majanduskasv tugineb Tallinnas ja Harjumaal viimastel aastatel paljuski siserändele, sellele, et inimesed lahkuvad mujalt Eestist ja tulevad elama Tallinna ning Harjumaale, aga see pole pikas perspektiivis jätkusuutlik.

Koort tõi välja, et Valgevene on Kagu-Eesti jaoks potentsiaal. Valgevene on Kagu-Eestile lähemal kui Tallinn. Valgevenes võivad tulla lähema 5 aasta jooksul muutused, mis annavad juurde võimalusi.

Koort tõi välja, et metsandus ja turism ei pea olema ainsad tegevusalad Kagu-Eestis. Samuti tõi ta välja, et omavalitsuste arengukavades ei peaks panema kirja asju, millega juba tegeletakse.

Koort lõpetas oma ettekande „Vanade ja kobedate” tegelase Maie sõnadega: „Lõuna-Eesti on kõige parem riik maailmas.”

Kommentaarid

Viimased uudised