Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rõuge naise Kerli Kõivu juhitav Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (EANK) läks jaanuaris üle 4-päevasele töönädalale. 

„Jaanuarist alates tegutseme põhimõttel, et töönädal koosneb 4 tööpäevast ja 1 avastus- ja arengupäevast,” kirjutab Kõiv sotsiaalmeedias. „Maagilised avastused paneme kollektiivis ühisesse e- märkmikku kirja. Jaanuaris toimuva testperioodi tulemusi saame jagada veebruaris. Muudatuse eesmärgiks ei ole mugavam äraelamine vaid sisukam edasielamine.”

Üle 18 aasta tegutsenud organisatsioonile tundus see loogilise sammuna ka seetõttu, et EANK on juba pikemat aega kasutanud paindlikku tööaega, võimaldades oma töötajatel valdavalt kodukontoris töötada. Näiteks Kõiv ise töötab valdavalt oma Võrumaal asuvas kodus. Ühtlasi on ka ühiskonnatasandil hakatud Eestis taas 4-päevasest töönädalast rohkem rääkima.

Lõpliku punkti i-le pani mullu novembris toimunud Võrumaa heaolufoorum, mis pani taas lühema töönädala üle põhjalikult mõtlema ja sisendit koguma. „Siis tegimegi juhatusega otsuse, et olgu jaanuarist nii – testime, vaatame, millega peab arvestama ja lihvime selle ideaalseks lahenduseks meie jaoks ning võib-olla soovitustega ka teistele,” ütles Ärilehele Kõiv, kes õpib ülikoolis haridusinnovatsiooni.

Kommentaarid

Viimased uudised