Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Universaalteenust on võimalik pakkuda kõigil Eesti elektrimüüjatel. Eestimaine energiaettevõte Alexela hakkab universaalteenust oma klientidele pakkuma alates 1.10.2022 ja seda Eesti Energia pakutavast kilovatthinnast sent soodsamalt.

Alexela viib kliendi automaatselt universaalteenusele kui selle hind on tema tänase paketi hinnast soodsam.

Eestimaise energiaettevõtte Alexela eesmärk on sel kiirel muutuste perioodil toetada oma kliente ja teha nende jaoks soodsaid valikuid. Kui universaalteenuse hind on odavam, kui kliendi tänane hind, siis viiakse klient Alexela poolt automaatselt üle universaalteenusele. Kui hetkepakett on soodsam kui universaalteenus, siis klient jätkab oma olemasoleva paketiga. Mõlemal juhul teavitab Alexela klienti.

Kliendid saavad seni rahulikult nädalavahetust nautida ja juba algaval nädalal, 3. oktoobril laekub Alexelalt täpsustav informatsioon.

Mis saab kui klient ei soovi universaalteenusega liituda

Kui klient on saanud teatise universaalteenusele üleviimise kohta, kuid ei soovi universaalteenusega liituda, siis on vaja sellest Alexelat teavitada talle laekunud teatises märgitud tähtajaks ning kliendile ennistatakse tema varasemalt valitud pakett.

Vastav hinnavõrdlus ja automaatne üleviimine koos sellest keeldumise võimalusega toimub vastavalt elektrituruseadusele kuni 31.12.2022.

Eelmisest lepingust leppetrahvita uuele teenusele

Kliendil jääb endiselt võimalus liituda universaalteenusega kogu universaalteenuse kehtivuse aja vältel, s.t kuni 30.04.2026. Seejuures on oluline märgata, et kui klient oli enne universaalteenuse jõustumist, s.t enne 01.10.2022, sõlminud tähtajalise fikseeritud hinnaga elektrilepingu, millele kohaldub ennetähtaegse lepingu lõpetamise tasu, siis on neil klientidel võimalik liituda universaalteenusega ilma leppetrahvi tasumata, teavitades Alexelat soovist universaalteenusega liituda hiljemalt 30.09.2023.

Samuti on võimalik ka universaalteenuse leping igal ajal lõpetada ja liituda mõne teise paketiga.

Alexela universaalteenuse hind

Energiaettevõte Alexela hakkab universaalteenust pakkuma 19,19 s/kWh, sellele lisandub kuutasu 1,99€. Täpsustav info: Universaalteenus | Alexela – Anname jõudu!

Alexela on eestimaine rohenovaator tegutsedes peamiselt energeetika valdkonnas, arendades jätkusuutlikku tanklavõrgustikku läbi biometaani, LNG, elektri ja lähitulevikus vesiniku tankimisvõimaluse loomise. Alexela toodab ringmajanduse põhimõttel biometaani, arendab gaasiterminale Eestis Paldiskis ja Soomes Haminas. Alexela on ka energiakaubamaja, müües unikaalse valikuna elektrit, maagaasi ja ballooni- ning mahutigaasi ja pakkudes oma rohkem kui 100-s üle Eesti asuvas tanklas autokütuseid, sealhulgas jätkusuutlikke kütuseid. Lisaks on ettevõttel 39 mugavuspoodi. Pikaajalise kultuuri, spordi ja heategevuse toetajana on ettevõte mitmel korral pälvinud maineka Kultuurisõbra tiitli.  Alexela arendab ka Energiasalve nime kandvat vesisalvestit Paldiskis, mis annab võimaluse talletada tekkivat päikese- ja tuuleenergiat nendeks tundideks ning päevadeks, kui roheenergiat ei teki piisavalt.

Viimased uudised