Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänaseks on Ukraina ja Moldova elektrivõrgud edukalt sünkroniseeritud Mandri-Euroopa elektrivõrguga. See aitab Ukrainal hoida oma elektrisüsteemi stabiilsena ning kodud sooja ja valgena sel süngel ajal. Ühtlasi on see ajalooline verstapost ELi ja Ukraina suhetes – selles valdkonnas on Ukraina nüüd Euroopa osa.

See projekt näitas kõigi asjaosaliste erakordset koostööd ja otsusekindlust. Kadri Simson soovib tänada Euroopa elektri põhivõrguettevõtjate võrgustikku (ENTSO-E) kahe nädala jooksul tehtud töö eest. Ta soovib tänada nõukogu eesistujariiki Prantsusmaad ja liikmesriike nende toetuse eest projektile, mis ei ole riskideta. Ühtlasi tänab Simson Ukraina partnereid – eelkõige minister Galušenkot ning Ukrenergot – nende ennastsalgava töö eest Ukraina energiasüsteemide käigushoidmisel keset seda kohutavat sõda.

EL jätkab Ukraina toetamist energiasektoris, tagades vastassuunalised gaasivood riiki ja hädavajalikud energiatarned. Samuti jääme ootama aega, mil saame jätkata koostööd rohepöörde ja turureformide elluviimisel.

Viimased uudised