Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ülikiirlaadija. Foto: Enefit

Eesti suurim elektriautode laadimisvõrgustik Enefit Volt sai sel nädalal olulist täiendust nii kodumaal kui piiri taga. Seejuures hakkasid Leedus, Klaipedas tööle kaks Enefit Volti võimsaimat, 320kW laadijat.

„Elektriautodele üleminek on tuleviku suund ning Enefit soovib oma tegevustega toetada ja julgustada inimesi selle sammu astumisel. Mugavate ja kiirete laadimisvõimaluste pakkumine on oluline osa sellest protsessist,” selgitas Enefit Volti ärijuht Kert Pääbo.

„Uute laadijate asukohavalikul lähtume soovist olla elektriauto kasutajatele võimalikult lähedal, nende igapäevatoimetuste trajektooril, et auto saaks laetud muude asjatoimetuste kõrvalt. Suvi on ringi sõitmise ja puhkuse aeg, mistõttu on mul suur rõõm, et saame olla elektriauto omanikele olemas igas Eestimaa nurgas ja ka väljaspool kodumaad,” lisas Pääbo.

Eestis hakkasid tööle mitu uut ülikiirlaadijat: Tallinnas, Kristiine Circle K-s kaks 184kW laadijat ning Muhumaal Liiva külas 160kW laadija. Lisandunud on laadimisvõimalused ka Viljandisse Rael autokeskuse juurde ning Ülemiste keskusesse, kus täienesid laadijatega nii sise- kui väliparkla. Ülemiste keskuses on nüüd võimalik laadida korraga 20 elektriautot.

Lätis, Riia rohelisimas Verde bürookompleksis avas Enefit koostöös kompleksi arendajaga 11 uut Enefit Volti elektriauto laadimispunkti, mis võimaldavad korraga laadida kuni 16 autot. Projekt aitab aastas säästa enam kui 30 tonni CO2 heitmeid ning laadimispunktid on avalikus laadimisvõrgus kättesaadavad kõigile Verde kompleksi külastajatele ja töötajatele.

Leedus, Klaipėda sadamapiirkonnas avas Enefit oma laadimisvõrgustiku kaks võimsaimat, 320 kW koguvõimsusega laadimisjaama, milles saab samal ajal laadida ülikiirelt neli elektriautot. Samasuguse laadimisvõimsuse ja mahutavusega laadimisjaam hakkab tööle ka Vilniuses, Outlet Park’i kaubanduskeskuse alal. Leedu uued ülikiirlaadijad suudavad laadida autole juurde 100 km sõiduulatust vähem kui 5 minutiga.

Enefit arendab jõudsalt oma laadimisvõrgustikku edasi. Enefit Volti võrgus laevad kõik oma autot puhta, 100% taastuvatest allikatest toodetud energiaga.

Uute laadijate lisandumise puhul pakub Enefit Volt Eestis uutes laadimisjaamades kuni 7. juulini kuni 50% soodustust. Lisaks loosib Enefit Volt suve lõpuni kõigi avaliku laadimisvõrgu kasutajate vahel kord nädalas välja 50 € laadimiskrediiti.

Tutvu kõigi meie laadimisasukohtadega ning tee oma suvesõidud muretult Enefit Voltiga!

Tegemist on Enefit Volti blogis ilmunud looga. Loe täispikka artiklit siit.

Enefit Volt on Eesti suurim elektriautode laadimisvõrgustik ning põhineb sajaprotsendiliselt rohelisel elektril. Volti blogist leiad kasulikke ja nutikaid nõuandeid nii elektriautode kui nendele mõeldud laadimislahenduste kohta.

Viimased uudised