Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Margit Turb

Reedel, 21. juunil peetakse Rannu rahvamaja pargis Elva valla seni suurimat jaanipidu, kus peaesinejatena astuvad üles Nele-Liis Vaiksoo koos ansambliga Horoskoop ning Eesti-Ukraina folkmuusikat mängiv ansambel Svjata Vatra. Pidu on kõigile tasuta.

Rannu rahvamaja esindaja Jane Loidapi sõnul ei tulnud otsus kogu valla jaanipidu korraldada üleöö, vaid selle üle on rahvamajades ja kogukondades arutletud mitmeid aastaid. „Sel aastal otsustasime idee teoks teha, esimeseks vabatahtlikuks peokorraldajaks sai seekord Rannu,” ütles Loidap, kelle sõnul on igal aastal kavas peole leida erinev korraldaja. „Valla ühine jaanipidu tähendab ühtlasi ka seda, et varem või hiljem tuleb kõigil rahvamajadel peakorraldaja rolli kanda.”

Elva vallavanem Priit Värvi sõnul on Üle Valla Jaanipeo puhul esialgu tegemist pilootprojektiga, mille edust sõltub ka järgmise aasta jaanipeo formaat. „Meil oli valida, kas toetada mitme konkureeriva peo korraldamist või panustada koos ühe korraliku jaanipeo sündi. Ühispeo korraldamisel on mitmeid eeliseid, üheks oluliseks otsustuskohaks sai formaadi valimisel Elva valla rahvamajade soov saada jaanipeole esinema võimalikult tuntud ja tasemel artiste,” ütles Värv, kelle sõnul on eelmiste aastate kogemus näidanud, et just vahendite nappus ja artistide hõivatus suveperioodil on jaanipeo korraldamisel suurimaks murekohaks. „Sel aastal pakub Elva vald tasuta sissepääsuga jaanipeol aga nii tasemel meelelahutust kui tegevust kogu perele.”

Üle Valla Jaanipeo puhul on tegemist tervele perele mõeldud üritusega, kus on olemas nii lai toiduvalik kui lastele mõeldud lasteala.

Esinejatest:

Horoskoop on Eesti ansambel, mis alustas tegevust 2018. aastal. Ansambli repertuaaris on peamiselt telesaates „Horoskoop” kõlanud laulud ning ka laiemalt sellel ajastul (1960. aastatel ja 1970. aastate alguses) kõlanud menuhitid. Ansambli debüütalbum „Horoskoobi tuules” ilmus 2018. aastal. Külalissolistidena on koos ansambliga lisaks Nele-Liis Vaiksoole üles astunud mitmed Eesti poplauljad.

Svjata Vatra (ukrainakeelne Свята Ватра on tõlkes „püha tuli”) on Eesti-Ukraina folkmuusikat mängiv ansambel. Ansambli unikaalne helikeel tugineb suuresti Ukraina trombooni ja Eesti torupilli koostööl ning ansambli solisti Ruslan Trochynskyi esinejatemperamendil.

Viimased uudised