Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Elva vallavalitsus

Seoses täna pealelõunal Elva kalmistul kalmuküünlast alguse lokaalse põlenguga paneb Elva vallavalitsus inimestele südamele, et kuivade ilmadega tuleb kalmistul viibides ettevaatlikult suhtuda nii suitsetamisse kui veenduda, et hauale jäetud kalmuküünal ei kujutaks endast ohtu.

Elva vallavajandusosakonna juhataja Hegri Naruski sõnul on praeguste ilmadega tulealtid nii männimetsale kohane okastega kaetud maastik kui haudadele asetatud pärjad ja kunstlilled. „Kalmuküünla puhul tuleb veenduda nii selles, et süüdatud küünla kork on tugevasti kinnitatud kui selles, et tuul ei puhuks põlevat küünalt pikali,” ütles Narusk. Lisaks tuleb küünla lähiümbrus puhastada põlevmaterjalist nagu käbid, okkad ja sammal ning hoida küünla lähedusest eemal kergesti süttivad dekoratsioonid. „Isegi kui hauaplatsilt alguse saanud tuli saadakse kiiresti pidama ja see ei jõua ühegi puuni, on põlenud hauaplats kurb vaatepilt seal puhkava lähedastele.”

Pealelõunal Elva kalmistul kalmuküünlast alguse saanud lokaalset põlengut märkas kalmistul viibinud kodanik, kes kaasas tulekahju kustutamisse ka kalmistuvahi.

Viimased uudised