Elisa hakkab pakkuma maal kiiret internetti
Avaldatud: 29 november, 2018Elisa regulatiivsuhete juht Henri Arras ütles Tallinnas toimuval Lairibafoorumil, et Elisa hakkab pakkuma maapiirkondades Elektrilevi võrgul põhinevaid teenuseid, hakates seega veel enam konkureerima ülikiire interneti pakkumisel Teliaga. Kolmas suur operaator Tele2 veel oma plaane ei avalikustanud.
Mullu Starmani ostnud Elisa on seni keskendunud kaablivõrgu teenuste pakkumistel suurematele linnadele, ent tulevikus asutakse üha enam pakkuma kiireid võrguteenuseid kaabli vahendusel ka maapiirkondades.
„Andmesidemahud kasvavad 50 protsenti aastas. Tarbija jaoks ei ole tegelikult vahet, kuidas teenus nendeni jõuab, meie asi on võimaldada klientidel kasutada teenust selliselt, et nemad ei peaks tehnoloogia peale üldse mõtlema. Mis puudutab Elektrilevi poolt rajatavaid nn viimase miili ühendusi, siis Elisa kavatseb kindlasti minna sellele võrgule oma teenuseid pakkuma,“ ütles Elisa regulatiivsuhete juht Henri Arras.
Telia võrguarendusjuht Roland Pauklini sõnul tahab ettevõte aastaks 2020 kõik oma interneti püsiühenduse kliendid ühendada vähemalt 100 megabitti sekundis kiirusega, seda olenemata asjaolust, kas klient on ühendatud optilise- või vaskkaabliga.
Lisaks Elektrilevi kavandatavale võrgule ehitab Telia paljudes Eesti piirkondades ka ise võrku välja. „Arendame võrku terves Eestis, mitte vaid Tallinna ümbruses. Tegelikkuses saab meie ehitatavast võrgumahust Tallinn ja Harjumaa 50 protsenti ja ülejäänud Eesti teise 50 protsenti,“ ütles Pauklin. „Kokku investeerib Telia oma internetivõrgu uuendamisse vahemikus 2017-2020 üle 50 miljoni euro.“
Tele2 plaanid pole veel avalikustatavad, ütles foorumil ettevõtte esindaja Tanel Petersell.
Lairibafoorum toimub Tallinnas, Radisson BLU Sky hotellis. Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutus kutsus sel korral Lairibafoorumile kokku kogukondade, kohalike omavalitsuste, riigi ja sideettevõtjate esindajad.
Järjekorras kolmandal Lairibafoorumil tutvustatakse, mida on siiani ära tehtud, et kiire internet jõuaks maapiirkondadesse, ning millised on edasised plaanid seni ühendamata kodude ning ettevõtete võrku ühendamiseks.