Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Elering võtab kolmapäeval ehitajalt üle Värska gaasimõõtejaama. Enam kui 2,9 miljonit eurot maksnud ehitus on lähiajaloo suurim investeering Lõuna-Eesti gaasitaristusse.

„Täielikult kaugjuhitav ja täpselt seadistatav Värska gaasimõõtejaam on oluline nii efektiivsuse tõstmiseks gaasivõrgus kui täpse ülepiirilise gaasikaubanduse tagamiseks turuosalistele,“ kommenteeris Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

Uuendustööde käigus rajatud gaasimõõtejaam koosneb kahest gaasi rõhu- ja kulureguleerliinist võimsusega 200 000 kuupmeetrit tunnis ning kolmest gaaskromatograafist gaasi koostise mõõtmiseks. Lisaks ehitati gaasimõõtejaama uus juhtimishoone, kus asuvad serverid, gaasigeneraator avariielektritoiteks, katlaruum gaasi soojendamiseks ning test- ja juhtimisruum.

Kuna uus gaasimõõtejaam on täisautomaatne, kaob Eleringil vajaduse kohapealse personali järele. Jaama kaudu liikuva gaasi kogust ja rõhku on võimalik muuta ning gaasi koostist kontrollida energia juhtimiskeskusest Tallinnas.

Värska uue gaasimõõtejaama ehitasid Leedu firma MT Group UAB ja Saksa firma PPS Pipeline Systems GmbH.

Eleringil on käimas hange ka Karksi gaasimõõtejaama uuendamiseks, mis on osa Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnector projektist ja koos viimasega oluliseks eelduseks Balti riike ja Soomet hõlmava gaasituru tekkeks.

Viimased uudised