Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pixabay

Venemaa agressiooni tõttu Ukrainas sanktsioonide all olev Inter RAO ja tema tütarühingud ei saa tänasest kaubelda Nord Pooli päev-ette elektribörsil. See tähendab, et ettevõte ei saa müüa elektrit Leedu ja Läti hinnapiirkonda. Ühtlasi ei saa ettevõte tütarühing Inter RAO Eesti enam Eestis elektrimüüjana tegutseda.

Eesti elektrimüügiturul oli Inter RAO Eestil ligi viiskümmend äriklienti, kellele elektrimüük jätkub võrguettevõtja kaudu bilansienergia hinna või üldteenuse hinna alusel sõltuvalt tarbija grupist. See tähendab, et üksi tarbija elektrita ei jää. Elering on edastanud info ka seotud võrguettevõtjatele ning kõik avatud tarne lepingu katkemisega kliendid saavad valida uue elektrimüüja, mille leping saab alata uue lepingu sõlmimisele järgneval päeval kell 00.00.

Inter RAO on päev-ette elektrituru osalisena müünud Venemaa elektrit seni Läti ja Leedu hinnapiirkonda. Homseks Inter RAO enam turule pakkumisi teha ei saanud.

Kaubanduslikud ülekandevõimsused Venemaalt Lätti ja Leetu on viimastel aastatel järk-järgult vähenenud 1300 megavatilt 300 megavatile. Seejuures lõppes kaubanduslik elektrivoog Lätti käesoleva kuu alguses ja Leedu hinnapiirkond (võimsusega kuni 150 megavatti) oli ainuke, kuhu Venemaa elekter veel liikus.

Inter RAO müüs elektrit ka Soome hinnapiirkonda, kuid ka see kaubanduslik voog lõppes samadel alustel nädala eest.

Viimased uudised