Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsus otsustas tänase otsusega eraldada Siseministeeriumi valitsemisalale elanikkonnakaitse ja sisejulgeoleku tugevdamiseks 2022–2023 aastateks kokku 93 miljonit eurot.

Siseminister Kristian Jaani märkis, et laia riigikaitsesse on panustatud tänavu rohkem kui kunagi varem. „Veidi rohkem kui aastaga on tehtud põhimõttelisi otsuseid ligi 140 miljoni ulatuses ja osa vahendeid on juba tegevustesse suunatud. Täna tehtud otsus eraldada Siseministeeriumile rohkem kui 90 miljoni eurot näitab selgelt, et meie elanikkonnakaitsel ja julgeolekul on riigikaitses väga tähtis roll,“ rääkis minister.

„Sõda Ukrainas ja Euroopa julgeolekuolukord on toonud esile laia riigikaitse tervikuna rahastamise tähtsuse. Lisavahendid aitavad nüüd astuda mitu head sammu edasi riigi ja inimeste valmisoleku tugevdamiseks. Edaspidi saame senisest veelgi kindlamad olla, et oleme ükskõik milliseks kriisiks veelgi paremini valmis, tagades sellega nii inimeste kui ka riigi turvatunde,“ märkis siseminister.

Siseministeeriumi valitsemisalasse eraldatakse lisaeelarvega 2022. aastasse ligi 62 miljonit eurot elanikkonnakaitse ja sisejulgeoleku tõhustamiseks. Selle summa sees on ka valitsuse poolt aasta alguses tehtud põhimõtteline rahastusotsus, mis nüüd lisaeelarvesse lisatakse. Aastaks 2023 on tehtud täiendavaid lisaraha otsuseid 31 miljoni euro ulatuses.

Lisavahenditega luuakse ohuteavitussüsteemid ja võimekus ulatuslikuks evakuatsiooniks. Valmistatakse ette varjumiskohad. Suurendatakse elanike ja kohalike omavalitsuste teadlikkust ja valmisolekut kriisides hakkamasaamiseks. Tõstetakse varingupääste, demineerimise, varude ja esmaabi, piirivalve ja küberturbe võimekust.

Viimased uudised