Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Seoses Tartu abilinnapeade Valvo Semilarski (Reformierakond) ja Artjom Suvorovi (Keskerakond) kinnipidamisega kaitsepolitsei poolt peaks linnapea Urmas Klaas väga tõsiselt kaaluma, kas ta jätkab oma ametis, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Tartu ringkonna esimees Indrek Särg.

„Juba möödunud aastal kõrvaldas kaitsepolitsei töölt Tartu sotsist abilinnapea Kajar Lemberi. Tookord lubas Urmas Klaas, et sisekontrolli tõhustatakse. Paraku vahistati nüüd korruptsioonikahtlusega koguni kaks abilinnapead. See näitab selgelt linnavalitsuse ebaõiget personalivalikut ning sisekontrolli puudulikkust. Mõlema valdkonna eest on vastutav linnapea Urmas Klaas isiklikult,“ ütles Indrek Särg.

Särg lisas, et Tartu linna mainele on tekitatud olulist kahju, sest Tartu linnavõimu seostatakse kahtlaste afääridega, mis on seni iseloomustanud pigem Ida-Virumaad või hoopis Vene Föderatsiooni. „Eesti Konservatiivne Rahvaerakond tuletab Reformierakonnale, Keskerakonnale ja sotsidele meelde, et Tartu ei ole Tambov ning Eesti Vabariik ei ole Vene Föderatsioon,” märkis Särg

Lõunaeestlane tegi Indre Särjega välkintervjuu seoses Tartu korruptsioonijuhtumitega.

Kapo pidas kolmapäeval kinni kaks Tartu abilinnapead, kahtlustades neid korruptsioonis. Kas tead, millega nad täpselt hakkama said?

Indrek Särg: Mingit lisainfot kahe abilinnapea süü kohta pole keegi andnud. Semilarski olevat sõlminud linna nimel tehinguid, milles avaldus ka isiklik huvitatus. Suvorov olevat seotud altkäemaksudega. Midagi rohkemat ma nende võõrapäraste nimedega endiste abilinnapeade süüdistuste kohta ei tea. Täna lasti nad arestimajast välja. Eelmisel aastal kõrvaldas kaitsepolitsei töölt ka kolmanda abilinnapea, sotside Kajar Lemberi. Tema tehingute uurimine on nüüd jõudmas kohtusse.

Kas korruptsiooniga võib Sinu hinnangul olla seotud ka Urmas Klaas?

Indrek Särg: Sisekontrolli järele vastutava isikuna kindlasti, kuna sisekontroll ei tuvastanud rikkumisi. Kas Klaasil võis olla ka otsest seost korruptsioonijuhtumitega, mul andmeid ei ole.

Kas valimistulemus võinuks Sinu hinnangul olla teine, kui korruptsioon oleks avalikustatud enne valimisi?

Indrek Särg: Täiesti selgelt olnuks valimistulemus teistsugune. Saab tõestada, kui korraldada Tartus kordusvalimised.

Tegid Tartus Urmas Klaasi ja Marju Lauristini järel 1604 häälega paremuselt kolmanda tulemuse. Kuidas kommenteerid oma nii suurt häältesaaki? Mis nipiga õnnestus Sul pälvida nii paljude tartlaste usaldus?

Indrek Särg: Olen väga tänulik neile paljudele tartlastele, kes mind toetasid. Olge hoitud, mingu teil hästi! Ilmselt langes seekord kokku mitu asjaolu. Juba mu vanaisa ja isa olid Tartus üsna tuntud inimesed. Vanaisa koostas Tartu turuhoone seinakonstruktsioonid, oli insener, tehnikumis õppejõud, pärast töötas koos Lagle Pareki abikaasaga Tartu Ehitusmaterjalide Tehases. Isa oli Tartus naistearst, avaldas sageli artikleid ja lõi poliitikas kaasa koos Jüri Toomepuuga. Nüüd valimiskampaania ajal tuldi sageli küsima, et kas ma olen Ain või Artur Särje sugulane. Kui ütlesin, et olen ühe poeg ja teise pojapoeg, siis öeldi, et oi, nii tublide meeste järeltulija poolt ma hääletan kindlasti. Olen olnud õppejõud kolmes Tartu kõrgkoolis ja kahes tavakoolis, nii et küllap leidsid mind valimisnimekirjast üles ka mõned kunagised õpilased, tudengid ja kolleegid. Eraldi ma kellelegi ennast reklaamima ei hakanud, oma tuttavaid ja sõpru helistamiste ja meilidega ei tüüdanud. Ehk oli sellestki kasu? Mul on ka laevajuhidiplom ning ilmselt mõned tartlased teavad mind suvistelt laevasõitudelt laevaohvitserina. Aga ma loodan, et enamus inimesi andis ikka toetuse EKRE kui erakonna põhimõtetele ja meie valimisplatvormile Tartus. Kampaania ajal oli toetust tõesti rahva seas tunda ja see andis palju jõudu juurde.

Kas oled ka varem valimistel osalenud ja kuidas on läinud siis?

Indrek Särg: Olen varem ühe korra kandideerinud riigikogu valimistel. Sain sadakond häält, ent teiste nimekirjade sama asetuse tulemusi võrreldes olin kolmas. See andis kindlust edasi tegutseda. Pärast kuulsin mitmetelt, et oh, oleksin ma teadnud, et sina kandideerid, oleksin sind valinud! Nüüdsel korral olin inimestele laiemalt teada ja nagu näha, pidasid nad sõna.

Mainisid, et Võru on Sulle armas koht. Mis Sind Võruga seob?

Indrek Särg: Mu ema kasvas üles Vastseliina kirikuõpetaja peres ning mu kasuvanaema lõpetas Võru Õpetajate Seminari. Võin uhkusega öelda, et kirjakeele kõrval kõnõlõn võro kiilt. Ülikooli ajal ja järel tekkis palju mul sõpru just Võrumaalt, Kauksi Üllega eesotsas. Tartu noorte autorite koondis oli ka vahepeal rohkem võrokiilne kui kirjakeelne. Üritan igal kevadel päeva-paar Võrus veeta, kuna Tamula on Eestis kõige esimene järv, mille vesi läheb nii soojaks, et kannatab ujuda. Võru rannapromenaad ja järveäärsed kvartalid on imekaunid.

Küsis IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised