Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold taotles täna avaliku huvi puudumise tõttu ameeriklanna Mary Krossi (50) kriminaalasja oportuniteediga lõpetamist. Taotlust toetavad nii Krossi kaitsja kui kohus, vahendab Eesti Ekspress.

Krossi (varem Jordan) ennast kohtus polnud, ta oli ühenduses Skype’i kaudu. Tema öeldu tõlgiti inglise keelde. Krossi abikaasa on riigikogu liige Eerik Kross (Reformierakond).

Möödunud aasta 27. novembril kirjeldas ettevõtja Karoli Hindriks Facebooki-postituses, kuidas Põhja-Tallinnas Stroomi rannas loobiti tema ameeriklannast sõbrannat ja tema koera kividega.

Kirjelduse kohaselt olevat EKRE logo kandnud mehed ameeriklannale kallale tunginud seetõttu, et naine rääkis telefoniga inglise keeles. Talle olevat karjutud „Go home foreigner, go home“ (mine koju, välismaalane) ning loobitud suurte kividega. Nagu hiljem selgus, oli see naine Mary Kross.

Politsei algatas väidetava kallaletungi osas kriminaalmenetluse ja selle käigus tehti kindlaks, et midagi sellist ei toimunud. Politsei alustas uut kriminaalmenetlust seoses valesüüdistuse esitamisega.

Viimased uudised