Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Martin Helme erakonna volikogul hotellis Hestia Hotel Europa 20. novembril 2022. Foto: EKRE

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) läheb järgmise aasta märtsis toimuvatele Riigikogu valimistele loosungiga „Päästame Eesti!“.

EKRE esimehe Martin Helme sõnul on Eesti jõudnud praeguse valitsuse juhtimisel väga kriitilisse seisu. „Me kõik näeme, kuidas Kaja Kallase valitsus meid oma kindla käega vaesusesse tüürib. Eestis on Euroopa kõrgeim inflatsioon, mis tähendab, et Eesti inimesed vaesuvad Euroopa kiireimas tempos. Valitsus ei paku olukorrale mingit leevendust. Ettevõtted sulgevad uksi, inimesed külmetavad kodus ja tööl. Rahva koorimine elektribörsil jätkub,“ ütles Helme.

„Eesti on vaja päästa massilisest vaesumisest. EKRE ei luba muuta inimesi vaeseks pöörase hinnatõusuga ega võtta neilt rohepöörde ettekäändel ära soe kodu ja auto. Meie tahame ja oskame tuua tagasi madalad energiahinnad, sooja toa ja odava kütuse.“

Helme sõnul on vaja Eesti päästa venestamisest. „Nii suurt võõraste sissevoolu nagu praegu pole kunagi Eestisse toimunud. Ei nõukogude ajal, ei tsaari ajal, ei ühelgi varasemal perioodil. Massiimmigratsioon ajab kalliks kinnisvara ja üürihinnad. Madalama palga eest töötavad immigrandid suruvad alla üldise palgataseme. Löögi alla on sattunud arstiabi ja koolivõrk. Eesti inimesed avastavad üha sagedamini, et kaubanduses, teeninduses ja asjaajamises ei ole neil võimalik saada hakkama eesti keeles,“ ütles Helme.

„EKRE ei luba Eestil muutuda venekeelseks ja venemeelseks riigiks pelgalt põhjusel, et Reformierakond näeb massiimmigratsioonis võimalust saada juurde valijaid või importida oma erakonnakaaslastele odavtööjõudu.“

EKRE esimehe sõnul on vaja Eesti päästa sõtta sattumisest ning selleks tuleb tõsta riigi kaitsevõimet.

„Oleme on aastaid nõudnud iseseisva kaitsevõime õigeaegset tugevdamist. Reformierakond seevastu võitles terve kümnendi ajateenistuse kaotamise eest ning oli veel hiljuti keskmaa õhutõrje hankimise vastu. See on murendanud nende riigikaitselise tõsiseltvõetavuse. EKRE riigikaitseline kompetents võimaldab kõrvaldada Eesti riigikaitset aastaid kahjustanud lüngad,“ ütles Helme. „Tõstame kaitsekulutused vähemalt 3 protsendini SKTst ning kulutused laiapõhjalise riigikaitse, sealhulgas elanikkonnakaitse ülesehitamiseks vähemalt 0,5% protsendini SKTst.“

Helme sõnul on eelseisvatel valimistel kaalul Eesti püsimajäämine. „Kutsun kõiki inimesi, kes soovivad elada jõukal ja turvalisel maal ning tahavad, et ka meie lapsed ning lapselapsed räägiksid eesti keeles, koonduma meie erakonna toetuseks.“

EKRE volikogu avaldus: Päästame Eesti!

Eelseisvatel Riigikogu valimistel on kaalul Eesti püsimajäämine. Meid on tabamas lähiajaloo rängim majanduslangus ja Eesti praegune valitsus on viinud meie riigi ja ühiskonna hääbumiskursile.

Päästame Eesti vaesusest! Kui EKRE oli valitsuses, oli elu Eestis parem. Langetasime makse, et inimestel jääks rohkem raha kätte ja et majandus kasvaks. Elekter maksis 3 senti KWh eest ja kütus umbes 1 euro liiter. Avasime teise pensionisamba, tegime erakorralise pensionitõusu ja Eesti ajaloo suurima rahasüsti maaelu edendamiseks.

Reformierakonna võimu all on meie elu läinud iga kuuga järjest halvemaks. Rahvast kooritakse nii röövellikul elektribörsil kui ka universaalteenusega. Odavat elektrit pakkuv põlevkivienergeetika plaanitakse hävitada. Eestis on Euroopa kõrgeim inflatsioon, millele valitsus ei paku mingit leevendust. Inimesed peavad taluma külma tööl, koolis ja kodus.
EKRE ei luba muuta inimesi vaeseks pöörase hinnatõusuga ega võtta neilt rohepöörde ettekäändel ära soe kodu, auto, võimalus süüa liha või käia lennureisidel. Meie tahame ja oskame tuua tagasi madalad energiahinnad, sooja toa, odava kütuse ja rikkaliku toidulaua. Viime Eesti majanduse taas kasvule. Meie majanduspoliitika tagab, et edaspidi ei tõuse Eestis Euroopa kiireimas tempos mitte hinnad, vaid hoopis palgad ja pensionid.
Päästame Eesti venestamisest! Kümned tuhanded sisserändajad idaslaavi riikidest löövad segamini kogu meie ühiskonna. Eestist sai massiimmigratsiooni sihtmärk ammu enne Ukraina sõja algust odavtööjõudu soosiva poliitika tulemusena, millega lammutati varem rahvusriiki kaitsnud sisserändepiirangud. Immigratsiooni praegune tase on võrreldav laastava sisserändega Nõukogude okupatsiooni viimastel aastakümnetel.
Massiimmigratsioon ajab kalliks üürihinnad ja muudab noortele peredele võimatuks oma kodu soetamise mõistliku hinnaga. Madalama palga eest töötavad immigrandid suruvad alla üldise palgataseme. Suureneb töötute ja vaeste hulk ning hoogustub eestlaste väljaränne. Immigrantide tõttu on sattunud löögi alla sotsiaalsüsteem ja koolivõrk – Eesti inimestel on järjest raskem saada arsti vastuvõtule ning meie lapsed peavad käima koolis, kus osa õpilasi pole enam eestikeelsed. Meie laste hea haridus on ohus. Eesti inimesed avastavad üha sagedamini, et kaubanduses, teeninduses ja asjaajamises ei ole neil võimalik saada hakkama eesti keeles.
Rahvuskonservatiivid ei luba Eestil muutuda venekeelseks ja venemeelseks riigiks pelgalt põhjusel, et Reformierakond näeb massiimmigratsioonis võimalust saada juurde valijaid või importida oma erakonnakaaslastele odavtööjõudu. Me lõpetame vastutustundetu immigratsioonipoliitika ning odavtööjõu sisseveo, et meie oma rahvas saaks teenida kõrgemat palka.
Ukrainlasi aitame eelkõige nende enda kodumaal või Ukraina lähiriikides, sest Ukraina vajab oma inimesi. Kui sõda on läbi, aitame sõjapõgenikud koju, sest Eestil ei ole õigust Ukrainat nõrgestada. Ukraina lapsed peaksid saama Eestis kooliõpet eelkõige ukraina keeles Ukraina koolides veebi teel õppides, et sulanduda kodumaale naastes sujuvalt oma rahvuslikku haridussüsteemi.
Päästame Eesti kaitsevõime! Rahvuskonservatiivid on aastaid nõudnud iseseisva kaitsevõime õigeaegset tugevdamist. Ohtliku agressorriigi poolt valla päästetud sõja ajal tuleb tegutseda otsustavalt. Tõstame kaitsekulutused vähemalt 3 protsendini SKTst ning kulutused laiapõhjalise riigikaitse, sealhulgas elanikkonnakaitse ülesehitamiseks vähemalt 0,5 protsendini SKTst. Arendame lõpuni miiniveeskamise, rannakaitse ja keskmaa õhutõrje võimekuse. Kahekordistame kaudtulevõimekust ning suurendame oluliselt laskemoonavarusid. Suurendame sõjaaja kaitseväge ja ajateenistuse mahtu. Tugevdame Kaitseliitu ja taastame sõjaväestatud piirivalve.
Reformierakond võitles terve kümnendi ajateenistuse kaotamise eest ning oli veel hiljuti keskmaa õhutõrje hankimise vastu. See on murendanud nende riigikaitselise tõsiseltvõetavuse. EKRE riigikaitseline kompetents võimaldab kõrvaldada Eesti riigikaitset aastaid kahjustanud lüngad.
Päästame Eesti õigussüsteemi! Reformierakonna kindlate kätega kasutatakse politseid, prokuratuuri ja kohtuid mitte õiglase ja turvalise ühiskonna ehitamiseks, vaid poliitiliste oponentide tagakiusamiseks ning n-ö omade päästmiseks. Näeme, kuidas Liina Kersna, Keit Pentus-Rosimannus, Indrek Tarand või Marko Mihkelson ei pea muretsema õiguskaitseasutuste huviorbiiti sattumise pärast, sest nad kuuluvad „õigesse parteisse“. Nägime, kuidas Reformierakond kasutas koroonapiirangute ajal politseid rahumeelsete poliitiliste meeleavaldajate vastu. Näeme, kuidas Reformierakonna soov piirata sõnavabadust vihakõneseadusega on nüüd jõudnud nõudmiseni keelata Riigikogu opositsioonil parlamendis selliste teemade käsitlemine, mis reformierakondlastele ei meeldi. Kaja Kallas on ohuks demokraatiale ja vabadusele. Me ei luba liberaalidel kehtestada Eestis ainuvõimu. Peame vastuvõetamatuks inimeste ideoloogilist represseerimist töösuhetes ning seisame kohtusüsteemi eest, kus igaühel on võimalus oma õigusi kaitsta.
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond pakub Eestile paremat tulevikku. Kutsume kõiki inimesi, kes hoolivad meie põhiseaduslikust riigikorrast, kes soovivad elada jõukal ja turvalisel maal ning kes tahavad, et ka meie lapsed ja lapselapsed räägiksid eesti keeles, koonduma meie erakonna toetuseks.
Päästame Eesti!
Tallinnas 20. novembril 2022

Viimased uudised