Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon kutsub põllumehi üles saatma Riigikogu komisjonidele ja valitsusele ettepanekuid Euroopa Liidu põllumajanduspoliitika muutmiseks.
Ühtlasi tegi fraktsioon ettepaneku kutsuda lähiajal kokku Riigikogu maaelu- ja Euroopa Liidu asjade komisjonide, ministeeriumi ja põllumeeste esindajate ühisistung Eesti seisukohtade kujundamiseks.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liikme Rain Epleri sõnul on üleskutse ajendatud Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni antud lubadusest tulla Euroopa ülemkogu põllumajandusministrite 26. veebruaril toimuval kohtumisel välja algatuste paketiga, et vähendada rohepöördest tulenevat koormust põllumeestele.

„Von der Leyen palus liikmesriikide ministritel esitada oma ettepanekud. Riigikogu komisjonid, ministeeriumid ja põllumehed peaksid kiiresti kogunema ühise laua taha, et vältida olukorda, kus Eesti seisukohad kujundatakse kabinetivaikuses ja tehakse avalikkusele teatavaks tagantjärele. Vaja on leppida kokku Eesti ettepanekute sisus, mida minister Madis Kallas saab Euroopa põllumajanduseministrite kohtumisel esitada. Meie hinnangul on vaja istung korraldada lähima kahe nädala jooksul, kuid mitte hiljem kui 20. veebruaril,” ütles Epler.

„Võimaluse rohepöörde kahjulike mõjude vähendamiseks on välja võidelnud protestivad farmerid paljudes Euroopa riikides. Nüüd tuleb meil endal aktiivne olla. Me ei tohi lasta tehnokraatide poolt ellu viidaval rohepöördel laostada nii Eesti kui kogu Euroopa põllumajandust ega seada ohtu inimeste toimetulekut. Eesti peab riigina end jõuliselt kehtestama.”

Viimased uudised