Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsioon esitab parlamendile eelnõu, mis lubaks edaspidi kohalike omavalitsuste valimistel hääletama üksnes Eesti kodanikud.

Fraktsiooni esimehe Martin Helme hinnangul ei ole hääletamisõiguse andmine elamisloa alusel Eestis elavatele inimestele teinud riigi valitsemist paremaks.

„Pigem vastupidi. On omavalitsusi, kus on võimul jõud, mis esindavad halli passi või mõne välisriigi dokumenti omavate elanike huve ja see on oht Eesti riigile ja kultuurile,” teatas Helme. „Teisalt peame arvestama kasvava sisserändega. Rahvastikuregistri andmeil tuli eelmisel aastal Eestisse elama üle kuue tuhande välisriigi kodaniku, kelle hulgas oli ligi tuhat venelast, üle tuhande ukrainlase, üle saja nigeerlase ja samas suurusjärgus indialasi.”

Helme sõnul puudub sisserändajatel side Eesti kultuuriga ning seetõttu ei peaks neil olema õigust Eesti tulevikku puudutavates küsimustes kaasa rääkida.

„Kui sisserändajad soovivad hakata Eesti tuleviku üle otsustama, siis tuleb neil austada Eesti riiki ja rahvast, selgeks õppida eesti keel ning sooritada kodakondsuseksam. Valimisõigus võiks olla Eesti
kodakondsuse taotlemise üheks motivaatoriks,” lisas Helme.

Ta tõi näiteks Läti, kus õigus osaleda kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel ainult Läti kodanikel.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised