Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: rms Jan-Daniel Peterson

Täna paigaldas Kevadtormil osalev Prantsuse pioneerirühm Väike-Emajõel Pikasilla piirkonnas lahingteenindusparve, toetades seeläbi 2. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni ja Taani rekke üksuste taktikalist rännakut.

Prantsuse pioneerirühma ülema leitnant Antoine sõnul on Väike-Emajõele paigaldatud lahingteenindusparv võimeline transportima kergemaid militaarsõidukeid, sealhulgas veokeid. „Me oleme 2. jalaväebrigaadi pioneeripataljoniga teinud koostööd ligi kolm kuud. Täna oli järjekordne hea võimalus oskusi lihvida,” ütles leitnant Antoine.

2. jalaväebrigaadi pioneeripataljon hindas koostööharjutusel lahingteenindusparve sobivust Eesti tingimustesse. Muu hulgas uuriti vajaminevate ettevalmistustööde kohta, nõuetest veekogudele ja kallastele ning parve ülesseadmise ajalisi ja tehnilisi normatiive.

Pioneeripataljoni sillarühma ülema lipnik Hargo Liivingu sõnul ületati veetakistus üllatusteta. „Kõik on läinud sujuvalt ning tehnilisi probleeme ei ole esinenud. Lisaks tehnika töökindlusele rõhutaksin ka meeldivat kogemust suhtlustasandilt.”

Kevadtorm on kaitseväe aasta suurim õppus, mida juhib Eesti diviis. Õppuse käigus harjutatakse nii sõjaliste operatsioonide planeerimist ja elluviimist kui ka tõhustatakse koostööd Eesti ja liitlasriikide üksuste vahel. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased, kaitseliitlased kui liitlasriikide sõdurid.

Kevadtorm 2024 kuulub NATO õppuste seeria Steadfast Defender 2024 raamistikku, ehk on üks Steadfast Defenderi osaõppustest. Steadfast Defender 2024 on suurim NATO õppus aastakümnete jooksul. Seal osaleb poole aasta jooksul, alates jaanuarist kuni juulini 2024 ligi 90 000 osalejat kõigist 32-st liikmesriigist. Õppuse laiemaks raamistikuks on kinnitatud NATO regionaalsed kaitseplaanid.

Viimased uudised