Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestis on jäetud mulje, et eestlased on ainsad, keda kõrge kütusehind häirib. Tegelikkuses on see üle-Euroopaline häda, et aktsiisidega on liiale mindud. Täna protesteeris Prantsusmaal kõrge kütusehinna vastu ligi 250 000 inimest.

Kokku toimusid täna Prantsusmaal meeleavaldused ligi 2000 kohas. Meelt avaldati valitsuse kõrge kütuseaktsiisi vastu. Ühtlasi kritiseeriti teravalt president Emmanuel Macroni valitsust.

Uudisteagentuuride info kohaselt olid meeleavaldused rahumeelsed, kuigi sotsiaalmeedias on inimesed väljendanud oma raevu.

Pariisis nõudsid rahvamassid president Emmanuel Macroni tagasiastumist. Macroni on kritiseeritud selle eest, et ta ei saa aru, mida aktsiisi tõstmine tähendab maapiirkondade ja väikelinnade elanike jaoks.

Macroni peetakse rikaste inimeste presidendiks, kuna ta ei saa aru, millised on vaeste inimeste mured. Prantsusmaal läbi viidud avaliku arvamuse küsitluste kohaselt toetab valdav enamus, 73 protsenti prantslasi meeleavaldajaid. Inimeste hinnangul on aastaid kestnud aktsiisi tõstmisega liiale mindud. Kütuse hinnatõus on tõstnud Prantsusmaal kõiki muid hindu.

Kommentaarid

Viimased uudised