Eestlane võitis pokkeri-MM-i ja üle 500 000 euro auhinnaraha
Avaldatud: 2 august, 2020Eesti parimate pokkerimängijate hulka kuuluv Ranno Sootla (pildil) tegi 1. augusti õhtul ajalugu, tulles esimese eestlasena turniiripokkeri maailmameistriks!
Laupäeva õhtul lõpplahenduse leidnud ülisuure osalejate arvuga 400 $ WSOP Colossus turniiril koguni 12 756 konkurenti alistanud Ranno teenis lisaks mainekale kullast käevõrule ka 595 930 dollarit (Eesti mängijate suuruselt neljas turniirivõit läbi aegade) ehk ligikaudu pool miljonit eurot auhinnaraha + 15 000 dollarit maksva WSOP Europe paketi, edastab jokker.ee.
Tegemist on esimese WSOP käevõruga, mille võitis Eesti pokkerimängija. Lätlastel ja leedulastel pole seni ühtegi tiitlit, kuigi näiteks soomlased võivad uhkustada koguni viie käevõruga, mida peetakse kõige prestiižsemaks staatusesümboliks kogu pokkerimaailmas.
Finaali suuruselt neljanda stäkiga alustanud Ranno näitas tõeliselt suurepärast mängu ning tegi väga õigeid otsuseid, mis talle lõpuks ka edu tagasid. Finaalivastane Paraskevas Tsokaridis oli meie mehest selgelt passiivsem ning algsest kaotusseisust hoolimata suutis Ranno heads-up’i kindlalt domineerida. Viimases jaotuses alistasid tema kuningad kindlalt vastase.
Tuntuim finalist, Soome pokkeriproff Joni Jouhkimainen alustas lõpuheitlust kolmandana ning kolmandaks ta ka jäi. Seevastu finaallauda chipliidrina saabunud leedulane Arunas Sapitavicius pidi leppima kõigest viienda kohaga.
Colossuse üheksast finaalikohast kuus kuulusid Euroopa mängijatele, lisaks neile jõudis finaallauda ka üks Brasiilia, üks Singapuri ning üks Kanada mängija. Meeliülendav protokoll on teie ees!
WSOP Event #41: $400 COLOSSUS No-Limit Hold’em (12 757 mängijat)
9. Ajay “Ross_Geller” Chabra (Kanada) – 40 529
COVID-19 pandeemia tõttu toimub tänavune WSOP erandkorras internetis. Enamus turniiridest (kokku 54) viiakse läbi GG-võrgustikus, kus saavad läbi OlyBeti pokkeritoa osaleda ka Eesti pokkerisõbrad. Seejuures on turniiride osalustasud väiksemad kui live’is ning maailmameistriks võib tulla kõige paremal juhul vaid 50 dollariga. Pole kahtlust, et tegemist oli/on Eesti pokkerimängijate “elu võimalusega” ning me oleme ääretult õnnelikud, et see ka nii kiirelt ära kasutati!
Ajaloohuvilistele olgu öeldud, et tegemist oli üldse kolmanda korraga, mil Eesti pokkerimängija jõudis WSOP osaturniiri finaallauda.
2007. aastal sai Imre Leibold 730 osalejaga S.H.O.E. turniiril viienda koha ja teenis 26 572 dollarit. 2018. aastal oli kangelaseks Ranno ise, jäädes toona kõige napimalt käevõrust ilma. 1982 osalejaga No Limit Holdem Bounty turniiri teine koht tõi sisse üle 150 tuhande euro.
Nüüd tegi aga mees teoks selle, millest Eesti pokkerikommuun kaua unistas. Veelkord palju õnne Rannole nii Jokker.ee toimetuse kui kõigi meie lugejate poolt – see oli tõeline supertulemus!