Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Tänase esmaspäeva, 25. juuli hommikul saabusid nii Tallinna Vanasadamasse kui Muuga sadamasse visiidile NATO 1. alalise mereväegrupi laevad.

„NATO 1. alaline mereväegrupp on tänavu siin teist korda. See on kinnitus NATO järjepidevast kohalolust meie regioonis,“ ütles mereväe ülema asetäitja mereväekapten Johan-Elias Seljamaa. „Selliste visiitide tulemusena leiame liitlastega aina enam koostöö võimalusi. Külastuste praktiline eesmärk seisneb ka võimaluses neil tutvuda siinsete mereliste olude ja tingimustega“.

Esimesed kaks laeva, Hollandi staabilaev (ja ühtlasi grupi lipulaev) HNLMS Karel Doorman ning portugallaste fregatt NRP Corte-Real, sildusid Tallinna Vanasadamasse esmaspäeva hommikul. Kolmas laev, brittide tanker RFA Tidesurge, sildus Muuga sadamasse.

Täna on laevade komandöridel ning hollandlasest grupi ülemal kommodoor Jeanette Morangil plaanis kohtuda kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Veiko-Vello Palmi ja kaitseministeeriumi kaitseplaneerimise asekantsler Tiina Uudebergiga.

Visiidi vältel saavad laevad täiendada oma varusid ning valmistuda järgnevateks ülesanneteks. Sadamates viibides aitavad seda koordineerida lisaks mereväelastele ja sadamatöötajatele ka läviohvitserid Kaitseliidu Tallinna maleva meredivisjonist.

Viimati külastasid NATO 1. alalise mereväegrupi laevad Eestit tänavu aprillis, pärast mida tegid grupi laevad koostöö harjutuse Eesti mereväe väekaitsekaatrite ja õhuväe lennukitega.

NATO alalised merejõudude grupid on püsivas valmiduses olevad üksused. Merejõudude grupid on võimelised korraldama operatsioone nii rahu- kui sõjaajal ja tagavad oma tegevusega liitlaste kohalolu ning püsiva kõrge reageerimisvalmiduse.

Viimased uudised